Відео Персони

Наша місія – захистити культуру: лідер Kalush Orchestra про участь у Євробаченні

Наша місія – захистити культуру: лідер Kalush Orchestra про участь у Євробаченні
Джерело: Kalush

Лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк розповів про те, де його застала війна, як вона змінила життя і що насамперед зробить після перемоги.

Також в інтерв’ю для спецпроекту ICTV Україна на зв’язку музикант зізнався, чому вони все ж таки вирішили їхати на Євробачення 2022 і чи все вийшло так, як замислювалося.

Зараз дивляться

Псюк згадав, що 23 лютого у їхнього гурту був концерт у Дніпрі, 24-го вони поверталися до Києва. Війна Kalush Orchestra застала в Борисполі.

– Близько 5.00 були вибухи в Борисполі. Ось так ми зустріли війну… Війна вплинула на всіх – факт. Змінилося все. Як у всіх українців змінилося життя, так і у всіх артистів. У нас, наприклад, було по 25-30 концертів на місяць, наразі їх нуль. Для кожного на першому місці зараз – допомога країні, людям, – зазначив музикант.

Олег сказав, що з початком повномасштабної війни не розуміли, чи поїдуть вони на Євробачення 2022 і як все має відбуватися. Проте каже, вони зробили все можливе, щоб потрапити на конкурс і представити нашу країну.

– Підготовка до конкурсу – безсонні ночі. Три хвилини на сцені, але більше місяця щільної підготовки… Ми робили все можливе, і результат того вартий, – зазначив Псюк.

Каже, на 85-90% їхнє шоу вийшло таким, яким вони собі його уявляли, проте зіштовхнулися і зі складнощами – передання правок.

– Деякі ідеї під час їх народження доводилося змінювати… Наша місія була – захист нашої культури. Ми зробили все, що могли, щоб показати, що наша культура та музика жива, – наголосив Олег.

Зізнається, найбільше за лаштунками Євробачення 2022 їх підтримувала учасниця Литви – Моніка Лю.

– Але взагалі багато хто – Німеччина, Молдова, Англія. Більшість… Було кілька учасників, які виступали на промо-концертах із прапором України. Це дуже важливо, – сказав лідер Kalush Orchestra.

Каже, після перемоги України у війні перше, що зробить – зустрінеться з усіма, з ким не було змоги побачитись.

29 травня Kalush Orchestra продали свій кубок переможців Євробачення 2022. Аукціон колектив організовував разом із ведучим та волонтером Сергієм Притулою.

Лот придбали за $900 тис. Щедру пожертву зробила українська криптовалютна біржа WhiteBIT. Згодом стало відомо, що гурт отримає новий кришталевий трофей.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка