Китайські вчені виявили сліди води на Місяці

луна
Джерело: Depositphotos

Вчені з Китаю виявили воду у зразку місячного ґрунту, який був доставлений на Землю автоматичною міжпланетною станцією Чан’е-5 у 2020 році.

– Ми публікуємо аналіз результатів, заснованих на даних у спектрах відображення від 0.48 до 3.2 мікрометрів, отриманих апаратом, що спускається, зонда Чан’е-5. За нашими підрахунками, у зразку місячного ґрунту міститься 120 мільйонних часток води, яка здебільшого з’явилася в ньому завдяки сонячному вітру, – повідомляють Science Advances.

За словами дослідників, ґрунт був зібраний у північній частині області Океан Бур на Місяці. Океан Бур – це найбільше місячне море, розташоване в західній частині видимого боку Місяця.

Довжина Океану Бур з півночі на південь становить 2,5 тис. км, а займана площа – 4 млн кв. км. Він має неправильну форму. Як і інші місячні моря, Океан Бур є рівниною, заповненою застиглою базальтовою лавою.

Зараз дивляться

Раніше ми писали, що вчені знайшли на Марсі значні поклади льоду.

Орбітальний апарат Trace Gas Orbiter виявив воду за допомогою приладу FREND, що відображає наявність водню у верхньому шарі марсіанського ґрунту. Загалом вода на Марсі існує у формі льоду і залягає в полярних регіонах планети.

Теги
Місяць
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка