Hubble показав спіральну галактику у сузір’ї Риби: у мільйонах світлових років від Землі

NGC 105
Джерело: NASA

Космічний телескоп Hubble надіслав ученим NASA та ESA знімок спіральної галактики у сузір’ї Риби. Група космічних об’єктів, розташована на відстані 215 млн світлових років від Землі, отримала назву NGC 105.

На знімках може здатись, що NGC 105 зіткнеться з іншою спіральною галактикою, але це ілюзія. Останнє скупчення космічних об’єктів набагато далі від Землі, і про нього мало відомостей.

Знімок вдалося зробити завдяки ширококутній камері Hubble – Wide Field Camera 3.

Зараз дивляться

Також астрономи ретельно проаналізували відстані до кількох галактик, включно із NGC 105, щоб виміряти швидкість розширення Всесвіту. Як виявилося, результати не відповідають загальноприйнятій моделі розширення простору, і шанси на неправильні розрахунки – не більше 1 на мільйон.

Нагадаємо, що вже 25 грудня Hubble прийшов на зміну новий космічний телескоп Джеймса Вебба. Він у всьому кращий за свого попередника, і допомагатиме астрономам вивчати космос як мінімум 10 наступних років. Щоправда, на відміну від Hubble, його не можна обслуговувати — його можна вважати одноразовим.

На його виробництво пішло понад $10 млрд, а виробництвом займалося понад 18 країн. Зараз він розпочав фазу розгортання, і вже найближчим часом почне вивчати космос.

Джерело
NASA
Теги
NASA
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка