Свої нам – Польща з Литвою: Забужко про політизованість Євробачення

Оксана Забужко

Відома українська письменниця Оксана Забужко заявила, що Євробачення завжди мало політичний підтекст. Проте раніше Україна голосувала за Білорусь та РФ, бо то нібито були свої, а нині своїми стали Польща та Литва.

Свою розповідь письменниця розпочала з того, як побачила у Кракові польських будівельників, що наспівували Стефанію.

– Індустрія, в якій залучено масовий ресурс (мільйони людей і мільярди коштів), за визначенням не може бути позаполітичною. Це не “просто футбол” і “просто пісенне шоу”, це завжди ще й колективна воля й колективні інтереси. А також їх зіткнення, – наголосила Забужко.

За її словами, Євробачення – це музичний конкурс. Проте він так само залишається конкурсом, в якому Європа демонстративно показує, хто для неї свій.

Зараз дивляться

– З результатів завжди чітко видно, хто в Європі з ким і проти кого. І Україна довгі роки теж голосувала “за своїх” – за Росію і Білорусь. Навіть після 2014 року Росія продовжувала отримувати від нас отой незаслужено високий “сімейний” бал, який завжди дають “у себе у дворі” одне одному – Балкани й Піренеї, Балтика й Скандинавія, – заявила Оксана Забужко.

Вона додала, що біда змусила нас змінити думку про те, які з країн вважати своїми.

– З Хроніки Стрийковського, де були собі три брати, Лех, Чех і Рус, один пішов до Кракова, другий до Праги, третій до Києва. Ми повернулись, ми вдома, у себе в Європі, і свої нам – Польща з Литвою, – заявила письменниця.

Вон також констатувала, що повернулось додому лише населення, а ось журі Євробачення від України застрягло у СНД.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка