Екс-співробітниця Facebook пішла проти компанії через Конгрес: реакція Цукерберга

Екс-співробітниця Facebook пішла проти компанії через Конгрес: реакція Цукерберга
Джерело: Getty Images

Екс-співробітниця Facebook Френсіс Гауген виступила в Конгресі США з низкою звинувачень у бік компанії, в якій вона раніше працювала.

Гауген була product-менеджером у Facebook два роки. Вона стверджує, що за цей період вона зібрала достатньо доказів, щоб довести, як компанія нехтує чистотою інформації та безпекою на користь грошей.

Вона говорила годинами, зображуючи похмуру картину політики Facebook та пропонуючи способи виправити компанію, яку вона назвала моральним банкрутом.

Зараз дивляться

Законодавці США в рамках Big Tech провели кілька гучних слухань щодо Facebook, Google і Amazon. Однак не можна сказати, що вони якось сильно вплинули на ситуацію. А ось на Френсіс Гауген американці покладають великі сподівання.

Вплив соціальних мереж на дітей

Загалом, слухання призначили через звіт Wall Street Journal, в якому йшлося, що Facebook відклав власне дослідження негативного впливу свого застосунку Instagram Kids.

Гауген повідомила законодавцям, що Facebook навмисно націлений на підлітків, зокрема дітей віком до 13 років.

За словами Гауген, вона не вірить, що Facebook закриє повністю цей проект.

Заклики до регулювання

Френсіс Гауген зазначила, що Facebook потребує суворішого регулювання. Мовляв, у компанії не вистачає персоналу, досвіду та прозорості, необхідних для внесення значущих змін.

Реакція законодавців

Американські законодавці неодноразово порівнювали Facebook з Big Tobacco, припускаючи, що ми можемо побачити таке саме регулювання щодо платформи, яке ми бачили щодо сигарет у минулому.

– Конгрес буде діяти. Ми більше не дозволимо вашій компанії шкодити нашим дітям, нашим сім’ям і нашій демократії, – заявив сенатор Ед Маркі.

Роль Facebook за кордоном

Гауген також зазначила, що Facebook впливає на політичні рішення поза США. Компанія не виділяє потрібну кількість ресурсів на дослідження дезінформації та розпалювання ненависті щодо неангломовного контенту. За її словами, ця нестача ресурсів розпалює насилля в таких місцях, як Ефіопія.

Страх Facebook перед прозорістю

Френсіс Гауген також засудила непрозорість Facebook і придушення досліджень як внутрішніми, так і зовнішніми аудиторами. Йдеться про рішення компанії заборонити доступ дослідникам Нью-Йоркського університету до даних платформи про поширення дезінформації про вакцини.

– Той факт, що Facebook так боїться навіть елементарної прозорості, що з усіх сил блокує дослідників, котрі ставлять незручні питання, свідчить про необхідність нагляду з боку Конгресу, – заявила Френсіс Гауген.

Що пропонує Гауген

Френсіс Гауген запропонувала, щоб платформою зайнявся незалежний державний орган, в який входитимуть колишні технічні фахівці. Зокрема, пропонується змінити стрічку новин на хронологічну. За словами Гауген, зараз контент ранжирується за допомогою непрозорого алгоритму. Також вона допустила можливість того, щоб і зовсім закрити стрічку новин.

Як на заяви Гауген відреагував Цукерберг

Очільник Facebook Марк Цукерберг відкинув звинувачення Френсіс Гауген.

– Ми глибоко дбаємо про такі питання, як безпека, добробут і психічне здоров’я, – зазначив Марк Цукерберг.

Також він додав, що претензії Гауген щодо перешкоджання дослідженням безпідставні.

– Якби ми хотіли ігнорувати дослідження, навіщо б ми створили провідну в галузі програму досліджень, щоб розібратися в цих важливих питаннях? Якщо ми не боремося зі шкідливим контентом, то чому ми найняли набагато більше людей, що опікуються цим, ніж будь-яка інша компанія в нашому просторі? – заявив очільник Facebook.

Звинувачення в тому, що компанія має у пріоритеті прибуток, а не безпеку, Цукерберг назвав неправдивими.

Джерело
The Guardian
Теги
Facebook
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка