Піст під час війни: поради християнам від Блаженнішого Святослава

Піст під час війни: поради християнам від Блаженнішого Святослава

Блаженніший владика Святослав, отець і глава української греко-католицької церкви, розповів про найбільший християнський піст. Він дав поради християнам, які в умовах війни прагнуть дотримуватись посту, але водночас піклуються про фізичне виживання.

Владика зазначив, що найперше – потрібно зі своїм духовником провести духовне осмислення власного гріховного стану.

– Духовна програма посту завжди має три виміри. Перший – молитва. Другий – піст, керування самим собою. Третій – милостиня, правильне ставлення до свого ближнього, – пояснив глава УГКЦ.

Він закликав усіх молитися, адже коли розпочалася війна, то це почали робити навіть атеїсти.

Зараз дивляться

– Заохочую спілкуватися з Богом, особливо на початку дня та наприкінці… Дякуйте йому, що бачите світло цього ранку, – радить владика.

Він зауважив, що воєнний стан змушує нас обмежуватися в якихось приємностях, розкошах, тому не потрібно накладати на себе додаткові тягарі.

– З покорою приймайте ті незручності, які треба переживати. Наприклад, багато хто вже давно не спить у своєму ліжку, багато людей ночують у бомбосховищах. Такі незручності можуть бути хорошою духовною вправою певного смирення, – наголошує отець Святослав.

Милостиня також дуже важлива, без неї піст неповний. Солідарність із тим, хто цього потребує, допомога ближньому – надзвичайно важливі.

– Якщо маєте час, шукайте можливість волонтерити чи займатися суспільно-корисною працею. Помагайте нашому війську, задумайтесь над тим, яка користь може від вас бути. Якщо маєте можливість, приймайте біженців, нагодуйте їх, – пропонує глава УГКЦ.

Раніше митрополит Київський та всієї України Епіфаній розповів, чи вважається гріхом бажати смерті російським агресорам. Він зазначив, що ми не прагнемо чужого і хочемо бути господарями на своїй землі, мати єдину незалежну українську державу. Однак той, хто прийшов до нас із мечем, і загине від нього.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка