Забобони та страх змін: сценарій Дюни написали у програмі 1988 року

Дюна

Сценарист Дюни Ерік Рот працював над картиною за допомогою старої програми Movie Master для MS-DOS 1988 року. Ерік використовував старий комп’ютер без доступу до інтернету, а текст набирав за допомогою механічної культової клавіатури IBM.

– Я працюю за допомогою старої комп’ютерної програми, про яку всі давно вже забули. Це можна назвати забобонами, а також страхом змін, – сказав Рот в інтерв’ю 2014 року.

Відомо, що сценарій до успішної картини було написано ще у 2018 році. Буквально днями у YouTube з’явилося відео, яке показує процес роботи Еріка.

Зараз дивляться

У ролику він відкрив вікно DOS у Windows XP та завантажив Movie Master 3.09.

– Отже, тепер я в DOS. Ніхто не може вкрасти сценарій за допомогою мережі, тому що доступу до інтернету в цього комп’ютера просто немає, – сказав Рот.

Сценарист не любить змін, а також відволікатися на месенджери та інші функції інтернету. До того ж, апаратура Рота має обмеження, що змушує його працювати старанніше і знаходити компроміс.

Пам’ять комп’ютера цієї моделі дуже обмежена — сценаристу доводилося поетапно набирати по 40 сторінок, а потім друкувати напрацювання на принтері та відправляти сторінки команді режисера фільму, де її сканували та починали працювати з текстом.

Рот не єдиний письменник, який використовує старі програми для запису — Джордж Р.Р. Мартін використав програму WordStar для MS-DOS, щоб повільно писати кожну книгу Гри престолів.

Джерело
Vice
Теги
Microsoft
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка