Україна, Швеція чи інша країна? Де може пройти Євробачення 2023

Україна, Швеція чи інша країна? Де може пройти Євробачення 2023

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2023, згідно з правилами, приймає країна, учасник якої переміг. У 2022 році переможцем став український гурт Kalush Orchestra.

Тобто Євробачення 2022 має проходити в Україні. Конкретне місто проведення визначається шляхом голосування чи на конкурсній основі.

Проте через повномасштабне вторгнення Росії в Україну проведення така масштабного конкурсу під питанням. На жаль, спрогнозувати ситуацію у нашій країні складно. Проте, навіть якщо перемога настане найближчими днями, в українців після цього буде багато інших турбот.

До речі, раніше мер Стокгольма (Швеція) Анна Кеніг запропонувала провести Євробачення 2023 у своєму місті, якщо переможе представник України Kalush Orchestra.

Одне з потенційних місць це Globen/Avicii Arena, яка раніше приймала конкурс пісні Євробачення у 2000 та 2016 роках.

Ба більше, Стокгольм – місто-побратим Києва.

Офіційно про місце проведення оголосить Європейський мовник після низки консультацій.

Якщо хтось думає, що така ситуація – нонсенс, то поспішаємо заспокоїти. Подібне вже було. Так, Велика Британія проводила конкурс чотири рази через відмову від інших країн. У Монако, наприклад, просто не було майданчика, щоби проводити такий захід.

Kalush Orchestra на Євробачення

Представник України на Євробаченні гурт Kalush Orchestra отримав небувалу підтримку букмекерів – 63%. У фіналі Євробачення після номера на пісню Stefania соліст колективу Олег Псюк звернувся до Європи із закликом урятувати Маріуполь та українських військових на Азовсталі.

Багато хто злякався, що через це гурт можуть дискваліфікувати, але організатори конкурсу поспішили всіх заспокоїти. Вони заявили, що фраза Псюка мала гуманітарний характер, а не політичний.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка