Відео Персони

Ліні Костенко – 91: цікаві факти з життя поетеси

Ліні Костенко – 91: цікаві факти з життя поетеси

19 березня 2021 року виповнюється 91 рок українській поетесі, живому класикові української літератури Ліні Костенко.

Згадаємо найцікавіші факти з життя людини-епохи.

1. Через впертість та неабияку сміливість Ліну Костенко називають залізною жінкою. Вона завжди говорила та писала, що хотіла. Навіть коли її колеги боялись репресій та мовчали, вона відкрито критикувала владу. Таку незламність поетеса унаслідувала від бабусі.

Зараз дивляться

2. Поетеса два рази виходила заміж. Перший раз – за поляка Єжи-Яна Пахльовського. У шлюбі народилася донька Оксана (поетеса Оксана Пахльовська, – Ред.). Вдруге – за директора Кіностудії імені О. Довженка Василя Цвіркунова. У цьому шлюбі народився син Василь.

3. Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України. За словами письменниці, їй не потрібні жодні нагороди.

4. За все життя Костенко написала лише один прозаїчний твір – роман Записки українського самашедшого, який вийшов у грудні 2010 року. Роман отримав неоднозначні відгуки аудиторії.

5. Один твір письменниці екранізували. Це – кіносценарій Перевірте свої годинники 1963 року. У ньому розповідається про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли у 1964 році, але його так і не побачили глядачі. Його так переробили, що Костенко відмовилася від авторства.

Після презентації роману у 2010 році Ліна Костенко рідко з’являється на людях та не дає інтерв’ю, але продовжує творити і нерідко висловлюється про події в українському суспільстві. Поетеса нині проживає у Києві.

Найактуальніші вірші Ліни Костенко

Ліна Костенко писала вірші про кохання, про жінок, про Україну. Усі вони наповнені глибокими думками про справжні цінності.

Навідоміші та найактуальніші вірші – І все на світі треба пережити, Крила, Моя любове, Страшні слова, коли вони мовчать.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка