Фільм убитого в Маріуполі документаліста отримав особливу нагороду у Каннах

Мариуполис 2

Документальний фільм Маріуполіс 2 загиблого в Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса отримав спеціальну нагороду на 75-му Каннському кінофестивалі. Журі віддало картині Золоте око.

Відомо, що картину змонтовано з матеріалу, який Мантас встиг зняти перед загибеллю. Дані зберегла його наречена Ганна Білоброва, яка була разом з ним у Маріуполі.

– Наш спеціальний приз дістається фільму, який неможливо порівняти з жодним іншим на цьому конкурсі. Режисер Мантас Кведаравічюс один із тисячі цивільних, яких убила російська армія під час війни, розпочатої через Путіна, – оголосило про своє рішення журі Каннського кінофестивалю.

Відомо, що Мантас помер у російському полоні у віці 45 років. Картину змонтувала наречена Ганна Білоброва, а прем’єра роботи відбулася 19 травня в Каннах.

Зараз дивляться

Режисер разом зі своєю коханою приїхав до Маріуполя у березні, щоб задокументувати те, як живеться українцям у цьому місті. Проте він потрапив у полон до росіян, де його катували та вбили.

Це продовження першого фільму Маріуполіс 2016 року, який розповів про війну на Донеччині. Після прем’єри картини на Берлінському кінофестивалі вона змогла завоювати публіку.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка