На тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну запеклі бої йдуть не лише на лінії фронту, а й в інформаційному просторі. Щоб протистояти супротивникові в мережі, необхідно мати надійний захист – з цим чудово допомагає VPN. З його допомогою можна також обійти фільтрацію трафіку, яку вмикає на тимчасово окупованих територіях Росія.
Що таке VPN і як цим користуватися – читайте далі у матеріалі.
VPN (Virtual Private Network) – це віртуальна приватна мережа, за допомогою якої можна зашифрувати трафік передачі даних, а також змінити IP-адресу. Сама IP-адреса надається залежно від локації, і її зміна дозволить приховати своє місцеперебування від інтернет-провайдера.
Нова IP-адреса пристрою дозволить перебувати в межах України, але числовий ідентифікатор покаже, що людина перебуває в Лондоні чи іншій точці планети.
VPN також допомагає користуватися ресурсами, які недоступні на території однієї з країн. Наприклад, якщо на окупованих територіях почнуть запроваджувати інтернет, провайдери ворога заборонять користуватись українськими сайтами. Сервіс VPN дозволить обійти цю заборону, приховавши розташування пристрою.
У Держспецзв’язку радять користуватися VPN у таких випадках:
- Під час використання незахищених загальнодоступних мереж Wi-Fi для захисту даних;
- Коли потрібен захищений доступ до мереж для віддаленої роботи;
- Щоб захистити себе від стеження з боку сервісів та програм;
- Щоб оминути стеження від інтернет-провайдера окупантів;
- Щоб отримати доступ до заблокованих окупантами інформаційних ресурсів.