Відео Космос

Зонд із Китаю сів на зворотному боці Місяця: що відомо про місію

Місяць
Джерело: Unsplash

Китайське національне космічне управління (CNSA) заявило, що його космічний апарат без екіпажу успішно приземлився на зворотному боці Місяця. Це недосліджене місце, куди майже ніхто не намагався потрапити.

Космічний зонд Chang’e 6 на Місяці – що відомо

Посадка відбулася у найбільшому з відомих кратерів. Його також називають басейном Південний полюс – Ейткен. Місія, що стартувала на початку травня, має на меті вперше в історії зібрати дорогоцінні породи та ґрунт із цього регіону. Зонд може дістати деякі з найстаріших порід Місяця з величезного кратера, розташованого на півдні зворотного боку.

Зараз дивляться

Посадка минула з певними ризиками, оскільки дуже важко зв’язатися з космічними апаратами, коли вони досягають далекого боку Місяця. Пʼять років тому Китай вже висаджував там апарат Chang’e 4.

Зонд повинен провести на зворотному боці близько трьох днів. На Землі матеріали опиняться наприкінці червня. Професор Джон Перне-Фішер з Манчестерського університету вважає, що ці породи можуть відповісти на фундаментальні питання про те, як формуються планети.

Попередні місії Китаю на Місяць

Це вже другий проєкт КНР зі збору зразків з поверхні супутника Землі. У 2020 році зонд Chang’e 5 привіз 1,7 кг матеріалу з області під назвою Океанус Процелларум на ближньому боці Місяця.

Китай планує ще три безпілотні місії в цьому десятилітті, оскільки він шукає воду на Місяці та вивчає можливість створення там постійної бази.

Ширша стратегія Пекіна спрямована на те, щоби китайський астронавт ступив на Місяць приблизно до 2030 року. США також прагнуть повернути астронавтів на Місяць, а NASA планує запустити свою місію Артеміда 3 у 2026 році.

Джерело
BBC
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка