Пошкоджена енергомережа України та тривалі відключення світла призводять до проблем з мобільним зв’язком.
Інтернет значно уповільнюється, а звʼязок може періодично зникати, навіть якщо електроенергію вже увімкнули. Але покращити зв’язок та підвищити швидкість мобільного інтернету цілком можливо.
Як посилити сигнал мобільного звʼязку та що для цього потрібно – далі у матеріалі Фактів ICTV.
Як покращити мобільний звʼязок
Для цього потрібно купити та встановити спеціальний підсилювач сигналу.
Називаються вони по-різному: репітер або повторювач мобільного сигналу. Простими словами, це мережеве обладнання для підсилювання сигналу, призначене для збільшення відстані мережевого з’єднання шляхом повторення електричного сигналу один на один.
Підсилювачі не є генераторами сигналу, вони лише повторювачі, здатні посилити лише той сигнал, який фізично є в цій місцевості.
Підсилювач складається із зовнішньої приймальної антени (репітера), внутрішньої антени, джерел живлення та кабелів.
Для посилення мобільного сигналу можна використовувати:
- GSM Репітер 900 МГц – посилювач стільникового зв’язку в зонах слабкого покриття, який складається з репітера, внутрішньої антени, зовнішньої антени, кабелю та блоку живлення для репітера. Він покриває площу 200 кв. м та посилює зв’язок на близько 60 dB.
- GSM /3G/4G Репітер KW20 1800/2100 МГц – комплект дозволить отримати доступ до зв’язку навіть там, де ваш телефон не бачить мережі взагалі. Також він працює в мережах 3G/4G/LTE, покриває Wi-Fi площу до 2 тис. кв. м, а також має посилення близько 65 dB.
Як підключити підсилювач
Спочатку потрібно обрати місце для зовнішньої антени (репітера). Це повинна бути відкрита місцевість, аби антена могла знайти найближчу вишку мобільного оператора. Дах будинку чи підвіконня підійдуть.
Коли місце обрано, встановіть антену так, щоб вона була спрямована в бік найближчої мобільної вишки.
Тепер потрібно поставити внутрішню антену. Щоб підсилювач працював якісно, репітер повинен перебувати на вищому рівні, ніж внутрішня антена.
Також важливо, аби відстань між ними була якомога більшою, так якість сигнал буде краще. Тепер потрібно підʼєднати кабель зовнішньої антени до розʼємів BTS та Mobile.
Коли усі етапи буде пройдено, можна підключити репітер до мережі живлення.
Якщо ви все правильно зробили, через кілька хвилин підсилювач почне працювати, а сигнал від операторів зв’язку буде посилено до високого рівня.
У випадку, якщо ви все підʼєднали, але сигналу немає:
- можливо зовнішня антена направлена не на мобільну вежу оператора. Знайдіть найближчу вишку стільникового оператора та поверніть антену в її бік;
- переконайтеся, що сигнал у зоні зовнішньої антени не слабше 70 dBm;
- якщо довжина кабелю дозволяє, збільште дистанцію між антенами, це має покращити сигнал.