TikTok — одна з найбільших платформ для переглядів і завантаження відео. Проте, наразі це не лише додаток для розваг, але й потужний інструмент для заробітку. Існує безліч прикладів успішних блогерів, які зуміли перетворити їхні захоплення на прибутковий бізнес.
Life. Факти ICTV розказують, як підключити монетизацію в TikTok і на яких умовах це можна робити у 2025 році.
Як заробити на TikTok — способи
Популярні блогери в TikTok заробляють шляхом відразу декількох потоків доходів.
Це може бути:
- спонсорство, тобто реклама товарів чи послуг;
- збір коштів;
- продаж товарів або послуг;
- отримання подарунків.
Просування своїх продуктів можна реалізувати за допомогою партнерського посилання, отримуючи гроші безпосередньо від брендів. Заробляння грошей на TikTok також можливе для більших акаунтів за допомогою спеціальних фондів для авторів.
Важливо врахувати, що монетизація приноситиме дохід, тільки якщо ви будете витрачати час на створення оригінального та якісного контенту. На це може піти багато часу і коштів.
Реклама товарів чи послуг у TikTok
Власники бізнесу часто звертаються до інфлюенсерів з активною аудиторією, адже на сьогодні реклама в Instagram та TikTok є особливо популярною.
В Україні потенційний дохід від реклами товарів чи послуг у TikTok в середньому може становити близько 3-5 тис. грн. за одне відео (у дуже популярних блогерів ще більше). Проте для збереження ефективності та уникнення перевантаження аудиторії фахівці радять робити не більше 7-10 таких інтеграцій на місяць.
Щоб успішно заробляти на рекламі в TikTok, потрібно відповідати певним критеріям:
- робити якісний контент — відео повинні бути естетичними та професійними, що підвищує шанси на залучення уваги глядачів і потенційних рекламодавців;
- мати навички презентації — необхідно вміти візуально та вербально представляти товари чи послуги, переконуючи аудиторію в їх цінності та спонукаючи до придбання;
- мати лояльну аудиторію — важливо розвивати взаємини з підписниками, будувати довіру та підтримувати активну комунікацію.
- повинна бути чітка тематика профілю — продумайте тематику свого блогу, щоб рекламодавці могли легко зрозуміти, чи відповідає ваша аудиторія їхній цільовій групі.
Співпраця з відомими брендами і заробіток на рекламних інтеграціях у TikTok – це один із найпростіших і найзрозуміліших способів монетизації відео на платформі.
Ще один спосіб заробітку — стати амбасадором бренду
Заробити гроші можна, ставши амбасадором брендів. Однак цей метод монетизації більше підходить для досвідчених користувачів, які вже мають велику і лояльну аудиторію від 100 000 підписників.
Амбасадори виступають обличчям бренду в соціальних мережах, просуваючи його продукцію або послуги серед своїх підписників. Співпраця будується через створення контенту, в який нативно інтегровано продукти бренду, що підвищує довіру до реклами та робить її більш ефективною.
Щоб стати амбасадором, необхідно спочатку зарекомендувати себе як надійного партнера, беручи дрібніші рекламні замовлення та демонструючи свою здатність впливати на рішення й думки споживачів.
Часто бренди звертаються до успішних інфлюенсерів, пропонуючи їм стати амбасадором. Але ви можете самостійно надіслати запит на співпрацю з певною компанією.
Заробіток амбасадора в TikTok залежить від двох основних факторів:
- Розмір аудиторії та її активність. Чим більша та активніша ваша аудиторія, тим вищий потенційний дохід.
- Умови договору з брендом. Деякі амбасадори можуть отримувати фіксовану плату за кожен пост, інші — відсоток від продажів, здійснених через спеціальні посилання або промокоди.
В окремих випадках бренди можуть надавати додаткові бонуси або пропонувати ексклюзивні контракти на тривалу співпрацю, що може значно збільшити доходи.
Щоб стати амбасадором бренду в TikTok та почати заробляти, потрібно:
- постійно розвивати власний профіль, публікувати якісний контент й активно взаємодіяти з підписниками, щоб збільшити свою аудиторію;
- нарощувати аудиторію, залучати нових підписників через цікаві відео, тренди та участь у челенджах;
- бути ініціативним, не соромитися звертатися до брендів, пропонуючи їм співпрацю.
Амбасадорство корисне для обох сторін — бренди отримують ефективну рекламу, а інфлюенсери — монетизацію.
Монетизація прямих ефірів
Монетизація прямих ефірів у TikTok — це чудова можливість для творчих та комунікабельних користувачів. Однак стріми можуть вести лише ті, у кого від 1000 підписників.
Користувачі платформи можуть купувати монети або подарунки та дарувати їх стрімерам під час ефіру. Тобто заробіток на монетах у додатку TikTok полягає в отриманні віртуальних подарунків під час прямих ефірів. Глядачі купують монети й обмінюють їх на стікери, які дарують блогерам.
Кожен стрімер отримує 80% від вартості подарованих наліпок на свій баланс. Потім їх можна конвертувати в реальні гроші та вивести на картку. Наприклад, 100 монет = $1, а щоб придбати одну наліпку, потрібно витратити 10 монет.
Розмір заробітку у TikTok залежить від кількості подарованих монет та активності глядачів під час ефіру.
Створювати UGC контент
Наразі монетизація TikTok через створення UGC-контенту є найпопулярнішою та найефективнішою.
UGC (User-Generated Content) — це контент, створений користувачами. Він охоплює усі види відео, фотографій та текстових постів. Цей тип контенту особливо підходить для цього додатку завдяки його автентичності та здатності залучати й утримувати увагу аудиторії.
В Україні UGC-кріейтори можуть заробляти від 500 до 5000 грн за одне відео, залежно від якості контенту, кількості переглядів, популярності каналу та активності аудиторії.
Як отримувати гроші на свій акаунт у TikTok
Отримати кошти за свій контент у TikTok можна буде через додаток, яким ви користуватиметеся для монетизації. Тут стануть у пригоді навіть платформи інтернет-магазину, якщо ви продаєте товари чи послуги.