Телескоп Джеймса Вебба показав Чумацький Шлях у неймовірній якості. Таких знімків астрономи ще не отримували від космічних апаратів.
Який вигляд має Чумацький Шлях із телескопа Джеймса Вебба
Wish upon 500,000 stars ????
Take in this magical view of the heart of our home galaxy. Seen by Webb in unprecedented detail, Sagittarius C is a star-forming region about 300 light-years away from the supermassive black hole at the Milky Way’s center: https://t.co/KlGnGSbFl8 pic.twitter.com/YKzUCbECqw
— NASA Webb Telescope (@NASAWebb) November 20, 2023
Так, на фото можна побачити близько 50о тис. зірок і газові хмари та навіть чорну діру. І хоча вчені вже мали схожі знімки, нові дані допоможуть ще більше дізнатися про формування та життя космосу.
Якщо говорити конкретніше, то якість знімків допоможе дізнатися, як скупчення зірок сформувалося в космосі під впливом інфрачервоного випромінювання.
Зокрема, одна з теорій полягає у тому, як в ділянці зореутворення під назвою Sagittarius C може народитися сонце під впливом світла від іншої зірки.
– Щодо цього регіону ніколи не було даних про інфрачервоне випромінювання з такою роздільною здатністю і чутливістю, як у Вебба, тому ми вперше бачимо тут безліч особливостей, – зазначив головний дослідник групи Семюел Кроу.
Знімок був зроблений за допомогою камери JWST – NIRCam, яка фіксує світло молодих зірок і галактик. Серед близько 50о тис. зірок виявили скупчення і протозірок – вони тільки набирають масу.
Завдяки знімку Джеймса Вебба дізнаємося, що одне з космічних тіл тільки набирає масу, але вже у 30 разів важче за наше Сонце.
Нещодавно NASA відкрило надмасивну чорну діру, яка є найстарішою з усіх відомих. За даними вчених, космічному тілу 13,2 млрд років, воно виникло практично відразу після Великого вибуху.