50 років на одному заряді: у Китаї представили “вічну” атомну батарейку

Батарея
Джерело: Unsplash

У Китаї представили атомну батарейку, яка може працювати протягом 50 років. За розмірами пристрій менший за монету.

Що відомо про атомну батарейку

Так, новинку представив пекінський стартап Betavolt. У крихітний акумулятор помістили 63 ядерні ізотопи. Це дало змогу зменшити атомну енергію.

У компанії заявили, що пристрій на стадії випробувань і буде вироблятися в серійних масштабах для смартфонів або безпілотників.

Зараз дивляться

У Betavolt додали, що майбутній гаджет можна буде використовувати навіть в авіації та космонавтиці, ШІ, медицині, процесорах і датчиках.

– Ця нова енергетична інновація допоможе Китаю посісти лідерські позиції в новому витку технологічної революції ШІ, – заявили в пресрелізі.

Секрет батареї – у перетворенні енергії шляхом розпаду ізотопів. І хоча подібна технологія вже використовується в наукових станціях і підводних човнах, проблема у виробництві була саме в громіздкості та високій вартості.

Щоправда, потужність прототипу, що працює, відносно невелика – пік досягає 100 мікроватів за напруги в 3 В. Водночас розміри не перевищують 15 кубічних міліметрів.

Однак завдяки послідовності у використанні потужність можна помітно збільшити. У теорії це дасть змогу назавжди забути про заряджання телефонів. Навіть безпілотники зможуть літати “вічно”.

Представники Betavolt заявили про безпечність такої розробки – вона не має зовнішнього випромінювання і батарейку можна використовувати в медичному обладнанні.

Утім у 2024 році нам усім ще потрібно заряджати акумулятори, і робити це варто обережно. Саме час дізнатися, як правильно заряджати автомобільний акумулятор.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка