Коли Прощена неділя 2022 – дата

свеча
Джерело: Unsplash

Традиційно в останній день Масляної українці відзначають Прощену неділю. Цьогоріч цей день припадає на 6 березня.

У Прощену неділю заведено просити вибачення у рідних та знайомих, відпускати всі образи, а також налагоджувати зіпсовані стосунки.

Традиції на Прощену неділю 2022

В Прощену неділю варто сходити до церкви, щоб сповідатися і помолитися. В цей день проходить особлива служба, під час якої читають частину Нагірної проповіді.

Зараз дивляться

Перед початком Великого посту потрібно очистити душу і розум від минулих гріхів, а також мислити позитивно. Якщо людина попросила у вас вибачення, потрібно промовити: Бог простить і я прощаю.

Також в цей день можна накрити святковий стіл та зібратися всією родиною. Якщо після обіду залишиться їжа, поділіться нею з птахами, тваринами.

Що не можна робити у Прощену неділю

У Прощену неділю варто відмовитися від шиття, прання, прибирання та взагалі від будь-якої фізичної праці. Також не рекомендується вживати алкогольні напої, суворо заборонено сваритися, ображатися та пліткувати.

Вважається, що у Прощену неділю потрібно робити лише добрі діла. А тому варто дати милостиню нужденному, нагодувати голодного або хоча б поступитися своїм місцем у транспорті.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка