Євробачення 2023 не пройде в Україні: EBU підтвердила своє рішення

Євробачення 2023 не пройде в Україні: EBU підтвердила своє рішення
Джерело: Depositphotos

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення 2023 не проводитимуть в Україні через повномасштабну війну. Таке рішення ухвалила Європейська спілка телебачення та радіомовлення (EBU).

– EBU повністю розуміє розчарування, яке викликало оголошення про те, що конкурс пісні Євробачення 2023 не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року. Рішення було продиктовано обов’язком EBU забезпечити виконання умов, які гарантують безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого необхідно розпочати негайно у країні, що приймає, – йдеться в заяві на сайті.

Організатори зазначили, що зазвичай для роботи на конкурсі акредитовано не менше ніж 10 тис. осіб, зокрема знімальну групу, співробітників та журналістів. Очікується, що на захід приїдуть ще 30 тис. фанатів із усього світу. Їхній добробут – головна турбота EBU.

Вони наголосили, що в правилах конкурсу, з якими згодні всі мовники, чітко зазначено, що захід може бути перенесений у форс-мажорних ситуаціях.

Зараз дивляться

Організатори також відмовилися від проведення Євробачення 2023 в сусідніх з Україною країнах. Пояснюють це тим, що технічні характеристики пропонованих місць та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам конкурсу.

– Зважаючи на це, EBU з жалем ухвалила рішення про перенесення заходу в іншу країну і продовжить обговорення потрібного місця для проведення Євробачення 2023, – заявили організатори.

17 червня стало відомо, що Євробачення 2023 відбудеться не в Україні. Європейська мовна спілка заявила про це після ретельного оцінювання ситуації на території нашої країни.

Організатори заходу звернулися до Великої Британії щодо можливості проведення конкурсу на їхній території, проте прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав, що Євробачення 2023 має пройти в нашій країні.

Мінкульт тоді також заявив, що оскаржуватиме таке рішення EBU.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка