Кремль. Гібридна війна та Рецепти промивання мізків: 5 причин подивитися документальні стрічки

Путін - Рецепти промивання мізків

Упродовж травня телеканал ICTV2 транслює прем’єру двох документальних циклів Кремль. Гібридна війна та Рецепти промивання мізків. 

Перший розповідає про сучасні пропагандистські та воєнні заходи Кремля, як спецслужбовці РФ десятиліттями випробували різні руйнівні методи проти України та країн Заходу, проводили підривні операції на Близькому Сході, у Європі, США. 

П’ять епізодів циклу Рецепти промивання мізків розкриють секрети “варіння” свідомості людей, методи кремлівської пропаганди і впливу на електорат. У циклі досліджуються спільні способи пропаганди у нацистській Німеччині, сталінському СРСР, Руанді, Лівії, Ірану й путінській “ерефії”.

Зараз дивляться

Фільми розкривають суть і цілі впливу РФ на світ, а також роз’яснюють, як людство опинилося на порозі Третьої світової війни. Факти ICTV наводять 5 аргументів, чому українцям варто подивитися ці документальні випуски.

Причина 1. Дізнатися більше про гібридну війну

Цей комплекс різноманітних заходів було зібрано й розроблено у КДБ у 60-70-ті роки минулого століття. Деякі спецоперації пройшли випробування в інших країнах, довівши свою дієвість, а КДБ/ФСБ використали ці алгоритми.

У перших серіях циклу Кремль. Гібридна війна детально розповідається про виникнення і проведення деяких спецоперацій, як Кремль проводив підривні дії на Близькому Сході та низці демократичних країн Європи та в США.

Причина 2. Як створювався образ “приємного” президента Путіна

У перші роки президентства Путіна політтехнологи разом зі ЗМІ ретельно працювали над “приємним образом” нового очільника держави. Звичайному пересічному кдбшнику Путіну придумали позитивний імідж, а російські медіа називали його “новим молодим харизматичним лідером із залізним кулаком”. Це дуже подобалося електорату.

А свого часу однокурсники називали Путіна “блідою міллю” і “недопалком” за його сірість і невиразність. Американська держсекретарка Мадлен Олбрайт під час першої зустрічі порівняла його з… рептилією.

Причина 3. Ворожа пропаганда: тролі та як їх викрити?

Одним із дієвих методів впливу на молодь є інтернет-пропаганда, де залучені спеціально навчені люди (тролі), що просувають кремлівські наративи. Ціль: маніпулювання онлайн-співрозмовниками, поширення дезінформації, нав’язування своїх думок, розбрат між людьми.

Мова тролів підбурлива і надемоційна, ідеї суперечливі й бездоказові, факти викривлені та некоректно використані. Цей вид пропаганди спрямований на тинейджерів і людей, що не орієнтуються в сучасній політиці. Більше про тролів можна дізнатися з 3-ї серії Рецептів промивання мізків.

Причина 4. Кому й навіщо потрібна воєнна істерика?

Саме за часи правління Путіна мілітаризовані настрої в “ерефії” значно розпалилися. Суспільство несподівано захопилося “подвигом дедов”, на державному рівні були впроваджені акції на кшталт Безсмертного полку. А на 9 травня в країні-агресорі трапляється справжнє “побєдобесіє”, де пропаганда грає ключову роль.

Як саме відбувається маніпуляція свідомістю населення? Які цілі політиків РФ? І чим небезпечний тривалий вплив такої пропаганди на психіку росіян? Відповіді на всі ці питання – у п’ятому епізоді документального циклу Рецепти промивання мізків.

Причина 5. Час боротися за розум людей

Керівник, автор ідеї проєкту Кремль. Гібридна війна Михайло Павлов тривалий час вивчає інструменти і механізми впливу РФ на наше життя. Каже, що заздалегідь бачив ризики й загрозу з боку РФ, а в цьому проєкті шукає відповіді на питання: як і чому все це з нами сталося?

– З самого початку я знав, що головна битва між ними і нами відбуватиметься в головах людей, і саме за розум треба боротися. Я й зараз так вважаю, саме тому цей цикл мають подивитися якомога більше українців, щоб розуміти ворога та його інструментарій. І не дозволити управляти й маніпулювати власною свідомістю, – каже Михайло.

Дивіться документальні цикли Кремль. Гібридна війна та Рецепти промивання мізків із вівторка по четвер о 22:00 на ICTV2.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка