Чим підживлювати малину навесні: найкращі добрива для гарного врожаю

Чим підживлювати малину навесні: найкращі добрива для гарного врожаю
Джерело: Pixabay

З приходом тепла природа починає пробуджуватися, тож настає час робіт у саду. Кожній рослині необхідний певний догляд, це стосується й малини. Ця соковита та дуже корисна ягідка потребує, зокрема, підживлення навесні. Які добрива вносити навесні, щоби був гарний врожай малини, а також покрокова інструкція – у матеріалі Фактів ICTV.

Навіщо вносити добрива у малину навесні

Щоб посприяти нарощуванню зеленої маси – для цього здійснюють підживлення малини навесні. Така маніпуляція допомагає ліквідувати нестачу поживних речовин під час активного розвитку кущиків та отримати гарний врожай у майбутньому.

– Внесення добрив навесні виключить дефіцит поживних елементів під час активного розвитку рослин, бо є одним із найважливіших складників здорового росту і рясного врожаю, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Чим можна удобрювати малину весною: органічні та магазинні добрива

Під час підживлення малини навесні, щоб отримати хороший урожай, використовують як органічні, так і магазинні добрива.

Зараз дивляться

Органічні речовини

Щоб активувати ріст малини навесні, застосовують перегній і компост. Ці дві речовини багаті на азот, також у них є фосфор і калій. Всі ці складники дуже потрібні для здорового розвитку кущів соковитої ягідки.

– Органічні добрива, перегній і компост – багаті на азот а також містять фосфор і калій, які так необхідні для розвитку малини. Ці добрива покращують структуру ґрунту, роблять його пухкішим і вологоємним, хоча за надмірного внесення можуть призводити до накопичення нітратів у ґрунті та ягодах, – пояснює Олексій Колесник.

Ще одним органічним добривом, яке полюбляє малина, є зола.

– Зола найбільше містить калію, необхідного для формування ягід, але має лужну реакцію, що може нашкодити рослинам за частого та безконтрольного застосування, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Мінеральні добрива

Альтернативою органічним добривам є мінеральні, які можна придбати у магазині. Зазвичай малину навесні підживлюють суперфосфатом, калімагнезією або сечовиною.

– Мінеральні добрива, як-от сечовина, аміачна селітра, суперфосфат, калімагнезія – матимуть значно швидший ефект, аніж згадані вище органічні, але не містять у своєму складі корисних мікроорганізмів і не покращуватимуть структуру ґрунту, – говорить Олексій Колесник.

Тож яке саме добриво для підживлення малини навесні обирати – визначатися лише вам. Головне – дотримуватися техніки проведення маніпуляції та дозування. І пам’ятайте, що різні добрива не радять поєднувати між собою. Все ж таки краще застосовувати кожне з них окремо.

Чим не можна удобрювати малину

Малина дуже погано сприймає хлор, тому варто уникати добрив, які його містять.

– Не варто підживлювати малину хлоровмісними, неякісними, надто кислими або лужними добривами, – додає наш постійний експерт Олексій Колесник.

За його словами, всі вони можуть негативно повпливати на стан рослини.

Коли найкраще підживлювати малину навесні

Малину варто підживлювати протягом усього теплого періоду.

– Перші підживлення малини органічними добривами можна розпочинати одразу після того, як зійде сніг. Вони залишаться ефективними до запуску активного росту малини, – розповідає наш постійний експерт з захисту рослин.

Крім того, під час підживлення малини навесні треба ще зважати й на погоду. Найкраще вносити добрива по талому снігу або під час дощу. Так корисні для цих ягідок речовини краще засвоюються.

Якщо в цей період немає ні снігу, ні дощу, то розкидати добрива варто у хмарну погоду.

Чим удобрювати малину навесні: коли і як це робити Фото 1

Фото: Pixаbay

Час внесення поживних речовин залежить від самого добрива. Так, наприклад, селітрою малину рекомендують підживлювати після розпускання бруньки. Вважається, що тоді ефект від процедури буде найкращим.

А фосфорні добрива, наприклад суперфосфат, слід застосовувати тільки за температури від+10°C.

Чи всі кущі малини потрібно підживлювати

І молоді, й доросліші кущі малини потребують підживлення навесні. Тут зважати потрібно лише на кількість.

– Підживлювати необхідно всі кущі малини – як молоді, так і дорослі. Молоді кущі потребують добрив більше, адже вони активно ростуть та розвиваються. Дорослим кущам також потрібні певні речовини для підтримки здорового стану, – пояснює Олексій Колесник.

Тож приділіть увагу навесні як молодим, так і дорослішим кущам малини.

Як правильно підживлювати малину: покрокова інструкція

Для того, щоб процедура підживлення малини навесні вдалася, варто дотримуватися певної схеми.

  • Крок 1. Оберіть добриво

Під час активного росту кущів малини краще застосовувати добрива у рідкому вигляді, так вони значно швидше будуть засвоюватися.

  • Крок 2. Приготуйте підживлення

Розведіть у воді обране добриво, дотримуючись вказаного виробником дозування.

Якщо ви взяли органічний засіб, то концентрація має бути така.

Перегній або компост

Одне відро потрібно розсипати на 1 квадратний метр ділянки.

Деревна зола

Золу потрібно вносити у чистому вигляді, а ще можна приготувати таку суміш. Розводимо 600 грамів золи в 10 літрах води, чекаємо одну добу і поливаємо малину по 2 літри на 1 кущ.

  • Крок 3. Полийте кущі малини добривом

Після приготування розчину рясно полийте кущі малини.

Якщо рослини ще не прокинулися після зимівлі, або обране вами добриво не передбачає застосовування у рідкому вигляді, то його потрібно внести шляхом розсипання навколо кущів.

Догляд за малиною після підживлення

Полив, замульчування ґрунту та його розпушення є трьома китами, на яких тримається догляд за кущами малини після підживлення.

  • Полив

Після удобрення регулярно поливайте малину, особливо у суху погоду.

  • Замульчування ґрунту

Замульчуйте ґрунт навколо та видаляйте бур’яни.

  • Розпушування землі

Розпушування ґрунту допоможе покращити аерацію та проникнення води.

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли садити малину весною та як правильно це робити.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка