Як правильно обрати шкільний рюкзак – 10 порад

Як правильно обрати шкільний рюкзак – 10 порад

Перед початком шкільного сезону з’являється велике розмаїття рюкзаків, але не усі з них якісні. Підхід до вибору шкільної сумки у батьків і самих дітей абсолютно різний.

Якщо дорослі орієнтуються на якість, зручність і безпеку рюкзака, то школярі в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд.

Як обрати шкільний рюкзак

Ортопедична спинка. Моделі з жорстким каркасом і рельєфними вигинами сприяють формуванню правильної постави, знижують тиск на хребет і мінімізують ризик розвитку сколіозу в дитини.

Зараз дивляться

Дно. Краще обирати рюкзак із твердим дном. Така сумка не провисатиме під вагою книг і не тиснутиме на поперек дитини.

Лямки. Повинні бути широкими та в міру м’якими, а також легко регулюватися за довжиною. Особливу увагу зверніть на те, щоб лямки не врізалися у плечі та не зісковзували при ходьбі.

як обрати рюкзак

Ручка. Краще обирати рюкзак з ергономічною ручкою. Вона не буде врізатися в долоню дитини та зробить носіння рюкзака в руці зручнішим.

Вага. Навіть якщо рюкзак оснащений широкими лямками та ортопедичною спинкою, класти в нього більше 10% ваги дитини хірурги та ортопеди не рекомендують. За нормами, вага наповненої сумки не повинна перевищувати 1,5 кг.

Читайте: У Києві школярі отримають електронні учнівські квитки – як оформити

Розмір. Ширина рюкзака не повинна перевищувати розмір плечей першокласника. Також не варто обирати модель, яка опускається нижче талії дитини.

Місткість. Шкільний рюкзак повинен мати як мінімум два великих містких відділення для підручників і зошитів, а також бічні (сітчасті) кишені для пляшечок із водою, соку та їжі.

Безпека. Наявність на рюкзаку світловідбивних нашивок і знаків робить першокласника помітним на дорозі в темний час доби.

Комплектація. Рюкзаки для школярів часто продають із додатковими комплектуючими, однак вони не мають стати вирішальним фактором під час вибору сумки.

Зовнішній вигляд. Нехтувати побажаннями майбутнього господаря рюкзака не варто. Ходити з сумкою доведеться саме школяру, тож рюкзак повинен влаштовувати дитину за формою, малюнком і стилем.

Читайте: Що зміниться з 1 вересня у школах – 10 новацій

Асортимент шкільних рюкзаків дуже багатий, тому обрати можна, орієнтуючись на різну цінову політику та враховуючи різні уподобання. В інтернет-магазинах ціна стартує від 200 грн. до 3 тис. грн.

До слова, Факти ICTV склали орієнтовний список найнеобхідніших речей для школярів усіх класів.

Фото: Rozetka, Derby

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка