Догляд, ознаки та засоби: чим обробити самшит від шкідників

чим обробити самшит від шкідників
Джерело: Pixabay

Самшит часто висаджують для того, щоб озеленити місцевість, зробити природний паркан або надихатися красивим ландшафтним дизайном. Однак на шляху до створення краси можуть стати різні комахи, які полюбляють цей чагарник і залюбки ласують ним. Як обробити самшит від шкідників народними методами та як зробити це правильно – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Що собою являє рослина самшит

Ця рослина є вічнозеленою та невибагливою, тому її й полюбляють висаджувати для озеленення присадибних територій.

– Самшит – це вічнозелена, тіньовитривала, повільно зростаюча рослина, яка широко використовується у декоративних цілях, для створення живоплотів, бордюрів тощо, – говорить наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Дуже гарний вигляд має самшит і в одиночних, а також моногрупових посадках. Можна його побачити також у складі ландшафтних груп у сплетінні з іншими видами рослин. Часто його висаджують для оздоблення клумб і рабаток.

Зараз дивляться

Чому з’являються шкідники на самшиті

Комахи, які атакують самшит, можуть мешкати у посадковому матеріалі та інших рослинах.

– Шкідники на самшиті можуть з’являтись із зараженого посадкового матеріалу та інших рослин, – розповідає Олексій Колесник.

Там вони зберігаються у вигляді яєць або личинок, часто непомітних на перший погляд.

Шкідники на самшиті: що вражає чагарник та ознаки

Якщо ви бачите загальне ослаблення самшиту, то, найімовірніше, його вразили шкідники.

– На появу деяких зі шкідників на самшиті вказує загальне ослаблення рослини з ознаками в’янення та утворенням галів (деформацій), – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Також про заселення шкідників свідчить зміна забарвлення на листочках, на них можуть з’явитися дірочки чи плями. Також починають сохнути гілки чагарника.

чи можна садити самшит біля хати

Фото: Pixabay

Варто зазначити, що прояви ураження самшиту шкідниками відрізняються залежно від виду. А їх чимало – на самшиті полюбляють оселятися, зокрема, самшитова вогнівка, галиці, попелиця та щитівка.

– Найчастіше самшит уражають самшитова міль, галиця, попелиці та щитівки, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Про них і про ознаки їхньої появи й поговоримо далі.

  • Самшитова вогнівка

Цей нічний метелик є досить небезпечною комахею. Її гусениці вкривають самшит павутиною і висмоктують сік із листя та стебел. Через це чагарник починає дуже швидко засихати та гине.

  • Галиці

Якщо на листях самшиту з’явились жовті нарости, отже, чагарник атакували галиці. Ці утворення – личинки, які відкладає шкідник.

Вони живляться соком рослини, через що самшит слабшає та перестає рости.

  • Попелиця

На самшиті можуть з’явитися і дрібні, ледь помітні комахи чорного, зеленого, білуватого кольору. Це попелиця, яка живиться соком чагарника, а також розносить безліч захворювань. Також шкідник провокує появу ранок, які і стають шляхом зараження різними хворобами.

Характерна особливість ураження попелицею – їхні виділення, білуватий наліт, схожий на пил, на зелених частинах самшиту. Він стає базою для розповсюдження цвілі, гнилей, сажистого гриба та інших захворювань.

До речі, тля може з’явитися не лише на самшиті, а й на інших рослинах, наприклад, на трояндах. У матеріалі Факти ICTV писали, чому тля оселяється на цих прекрасних квітах, як її позбутися та чим обробити троянди від попелиці.

  • Щитівка

Коричневі нарости на стеблах і листках самшиту – не захворювання, а поширений небезпечний шкідник, щитівка. Множинні комахи різних розмірів харчуються соком чагарнику, сильно послаблюючи його.

Також самшит можуть вражати біла плямистість, іржа, гниль стебла, листоблошка.

Як позбутися шкідників на самшиті

Обробляти самшит від шкідників не варто, якщо їх невелика кількість. З ними можна впоратися власними руками – просто зібрати з рослини.

-Якщо ви маєте небагато рослин самшиту, то шкідників можна збирати вручну. А за масової появи шкідливих комах варто вдатися до обробок препаратами, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Чим обробити самшит від шкідників: народні методи та придбані в магазині

Із народних методів для обробки самшиту можна використовувати настоянки часнику, тютюну чи мильні розчини.

Обробити самшит від шкідників можна й хімічними засобами – ефективними будуть Вертимек, Актара та Фуфанон.

– А з біологічних я рекомендую використовувати препарати на основі бактерії Bacillus thuringiensis, наприклад, Бітоксик, – додає Олексій Колесник.

Усі ці засоби допоможуть позбутися шкідників на самшиті.

Як обробити самшит від шкідників

Тут варто дотримуватися інструкцій від виробника. Її завжди вказують на упаковці того чи іншого препарату.

Догляд за самшитом, щоб не оселялися шкідники

Неправильний догляд здатен послабити імунітет самшиту до різних шкідників. Так, попри посухостійкість, рослину необхідно поливати у літню спеку.

– Регулярно поливайте та удобрюйте самшит – це допоможе рослині бути здоровою та стійкою до шкідників, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

До того ж, садити самшит бажано в частково затіненому місці: за надлишку ультрафіолету чагарник стає менш декоративним і втрачає здатність протистояти зовнішньому впливу.

– Щорічно обрізайте самшит, видаляючи старі, пошкоджені та хворі гілки. Збирайте опале листя та гілки під кущем, які можуть слугувати притулком для шкідливих комах, – говорить Олексій Колесник.

Також важливо регулярно вносити підживлення, зокрема, навесні використовувати комплекси з азотом. На нестачу цієї речовини вкажуть листочки, на яких через її дефіцит з’явиться червоний відтінок.

До речі, Факти ICTV в окремому матеріалі більш детально писали, як доглядати за самшитом, де можна садити та чи варто це робити біля хати.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка