У прагненні виростити красиві та здорові кімнатні квіти власники вдаються до безлічі народних способів піддобрювання. Одні з них абсурдні й навіть згубні для рослин, а інші – заслуговують на існування.
Та чи можна поливати квіти чаєм і як це правильно робити – читайте в матеріалі.
Чи можна поливати квіти чаєм
Флористка Анна Бережнюк зазначає, що чайна заварка – це гарне добриво для квітів. Її можна лити прямо в ґрунт під час перекопування ранньою весною або на початку червня. Можна зробити настій, поєднавши чай з водою в пропорції 1:5.
Однак виливати гарячу заварку із чашки на ґрунт не варто! Часто такі експерименти дають не дуже хороший результат: на квітах з’являється пліснява та мошка.
Якщо ви вирішили підійти до питання правильно, то цілком достатньо додавати одну склянку висушеної використаної заварки на відро землі.
Застосовують чай і під час висадження кімнатних квітів. Для цього на дно горщика укладають дренаж, на нього – шар використаної заварки, потім – землю. Поки рослина розпустить коріння до чайного шару, заварка перегниє і стане корисним компостом.
Чим ще можна підживлювати квіти
- Починають підгодовувати квіти вже з початку червня. Насамперед підживлення потребують багаторічники: астильби, лілії, хости, лілійники, дельфініуми.
- Підживлювати культури можна рідкими добривами, закладенням сухих мінеральних гранул, настоями, народними засобами.
- Частота підживлення залежить від поживності ґрунту, але не повинна перевищувати 1 разу на 2 тижні.
- Підгодовувати розсаду однорічних або дворічних квітів починають через 2-3 тижні після висадки.
- У весняний час квітам не вистачає світла, а підживлення солодкою водою допоможе вирішити цю проблему. Солодку воду люблять пальми, драцени, троянди, фікуси та сукуленти. Раз на місяць потрібно полити квіти водою з додаванням цукру. Не варто насипати цукор у горщики, бо це може призвести до появи цвілі та шкідників.
- Можна не тільки поливати квіти, але й обприскувати. У літрі теплої води потрібно розчинити 30 г цукру. Потрібно чітко дотримуватися пропорцій, щоб не нашкодити квітам. Інакше може з’явитися пліснява у горщику, а квіти можуть почати активний ріст, як у літній період.