Коли в машині дуже волого, на склі з’являється конденсат, а потім і крапельки води. Через це нічого не видно за кермом. Ще гірше, що від вогкості в машині з’являється цвіль, яка пахне дуже неприємно. Факти ICTV дізнавалися, що робити, коли запотівають вікна в машині.
Чому запотівають вікна в автомобілі
Внутрішнє повітря тепліше за зовнішнє, тому волога, що міститься в теплому повітрі всередині салону, конденсується на холодному склі, утворюючи крапельки води.
Чому скло в машині запотіває зсередини:
- За низьких температур зовнішнього повітря скло автомобіля охолоджується швидше, ніж внутрішні поверхні.
- Повітря, що видихаєте, містить вологу, яка осідає на склі. Вологі речі, що потрапили в салон, збільшують рівень вологості.
- Радіатор опалення, що протікає, або несправний салонний фільтр призводять до підвищеної вологості в салоні.
- Якщо система опалення спрямована не на скло, а в ноги або на лобове скло, бічні скла запотівають.
- Використання режиму рециркуляції без періодичного включення подачі свіжого повітря призводить до накопичення вологи в салоні.
Що робити, якщо автомобільне скло запотіває
Періодично провітрюйте салон, щоб видалити зайву вологу. Навіть взимку кондиціонер допоможе видалити вологу з повітря. Увімкніть його на невеликий режим обігріву і направте потік повітря на скло.
Переконайтеся, що система опалення працює справно і спрямована на обігрів скла. Існують спеціальні засоби для обробки скла, які запобігають запотіванню.
Забруднений фільтр погіршує циркуляцію повітря і сприяє утворенню конденсату. Тому обов’язково його перевірте, а в разі потреби – замініть.
Пошкоджені ущільнювачі можуть пропускати вологу всередину салону. Їх також необхідно перевірити на цілісність. Якщо на них є тріщини, обов’язково потрібно встановити нові ущільнювачі.
Акуратно протирайте скло, щоб видалити краплі води, а короткочасне відкриття вікон допоможе швидко знизити рівень вологості в салоні.
Запотівають вікна в машині зсередини, що робити і чим обробити
Засоби проти запотівання скла – це справжня паличка-виручалочка для автомобілістів, особливо в періоди підвищеної вологості. Їхня ефективність забезпечується особливим складом, який створює на поверхні скла найтоншу плівку, що перешкоджає утворенню конденсату.
Основні діючі речовини:
- Поверхнево-активні речовини (ПАР) – формують на склі гідрофобне покриття, що відштовхує воду. Завдяки ПАР крапельки води не затримуються на склі, а стікають вниз, забезпечуючи чудову видимість.
- Спирти – сприяють швидкому висиханню складу і видаленню забруднень з поверхні скла.
- Полімери – підсилюють гідрофобний ефект і подовжують дію засобу.
Засоби проти запотівання скла не є панацеєю. Якщо проблема виникає регулярно, рекомендується звернутися до фахівця для діагностики та усунення причин підвищеної вологості в салоні автомобіля.