Найближчими днями сноптики прогнозують суттєве зниження температури, сніг та ожеледь по Україні. Якщо ви ще не “перевзули” машину, зробіть це просто зараз.
Також перевірте, чи маєте зимовий омивач, у якому стані акумулятор, подбайте про наявність засобів очищення авто від снігу й обмерзання, радить перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Усі розповіді про те, що можна обійтися без зміни шин – просто міф, так само, як інші нічим не підкріплені твердження, додає поліцейський. Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook розвіяв деякі з них.
Пʼять міфів про літні та зимові шини
- Міф 1. Коли мій дід/батько їздили на Москвичах і Жигулях, не було жодних зимових шин і все було гаразд.
- Правда 1. Гаразд не було, але й інших можливостей теж.
Зимові шини – це комфорт і безпека. До того ж щільність трафіку зараз геть інша. Дехто з умільців “нарощував” гуму, яка відлітала на трасі цілим пластом.
- Міф 2. Зимові шини такі ж самі, як літні, й усе це – маркетинг.
- Правда 2. Ні, не такі самі. Хімічний склад літньої та зимової гуми відрізняється.
Літня шина розрахована на вищі температури і зберігає свої властивості саме за високих температур. Коли ж температура менша, ніж плюс 4-7 градусів, літня гума втрачає еластичність і потенціал зчеплення з дорогою.
Зимові шини мають інший хімічний склад і за низьких температур властивостей не втрачають. Вони добре зчеплюються з дорожнім покриттям та мають глибший протектор.
- Міф 3. Я такий майстерний водій, що зимові шини мені не потрібні.
- Правда 3. Жоден хвацький водій не зміг перемогти закони фізики.
Зчеплення з дорогою на літній шині значно гірше за низьких температур. Як наслідок – значно довший гальмівний шлях. Коли сумлінний водій, що “перевзув” автівку на зиму, зможе швидше загальмувати, хвацький, з великою імовірністю, в нього вʼїде.
- Міф 4. На позашляховику із 4х4 і на літній гумі можна їздити.
- Правда 4. Важкі позашляховики теж потребують зимового “взуття”.
Через великий розмір і більшу вагу позашляховика, його керування на літній гумі нагадуватиме швидкісний спуск на лижах із гори.
- Міф 5. Можна зекономити та поставити зимові шини тільки на ведучу вісь, а іншу залишити на літній.
- Правда 5. Необхідно встановлювати зимові шини на обидві вісі для досягнення ефекту.
Навіть попри більше зчеплення на снігу й ожеледиці, зимові шини лише на одній вісі в деяких ситуаціях можуть створити значно більше клопоту. Наприклад, машина легко піде в занос у тих ситуаціях, де могла б зберігати стабільність.
