Автомобіль взимку: 4 головні шкоди при експлуатації

8 Листопада 2016, 10:53
Автомобіль взимку: 4 головні шкоди при експлуатації

Плюс, мінус, а в результаті вода, що потрапила в тріщини, замерзаючи, розриває їх. Тріщини розростаються, поглиблюються, множаться. Вода затікає в замки, в щілини ущільнювачів, в рамки скла, перетворюючись на лід, паралізує їх роботу. У цьому головна підступність зими, пише За рулем.рф.

Лакофарбове покриття кузова

Зима — ідеальний час для того, щоб піддати кузов додатковим випробуванням. Цикли розморожування-замерзання, вода-лід неминуче призводять до пошкодження лакофарбового покриття.

17858281 - side view of a car in winter after snow storm isolated on white background the whole car is covered with snow

Зараз дивляться

Скло

Воно потерпає, насамперед, від потрапляння піску, яким взимку посипають дороги. Результат — потертості на склі, втрата прозорості, замутніння.

Двірники розтирають піщинки по лобовому склу, тому потрібно намагатися уникати їх роботи насухо.

Скребок і лікує, і калічить

На склі залишають подряпини і жорсткі пластикові скребки. Краще дочекатися відтавання льоду, ніж додавати нові подряпини.

51338422 - woman is removing snow from car window with ice scraper in winter.

Ходова частина і рульове управління

Нічого хорошого не несуть використовувані взимку технічна сіль і протиожеледні реагенти шинам і елементам підвіски. Шини автомобіля після поїздки по обробленому дорожніми службами асфальту можуть почати фарбуватися, залишаючи на долоні чорні сліди.

48367404 - mechanic measures with profiler for winter tires, the tread depth

Читайте: Ввезення автомобілів зі США: нові правила

Також не потрібно забувати про те, що загустіла робоча рідина в амортизаторах докорінно змінює їх характеристики, роблячи перші кілометри поїздки дуже жорсткими.

Втрачають рухливість зчленовані елементи рульового управління, кермо стає тугим.

Двигун

На морозі в ньому масло загусає, а холодні пуски скорочують ресурс. За різними підрахунками, один холодний пуск дорівнює пробігу в 100-300 кілометрів.

Ризик для “дизелів” зростає в перехідний осінньо-зимовий період, коли на заправних станціях може залишатися нереалізоване літнє дизпаливо.

50565189 - winter car breakdown - woman call for help.

Нагадаємо, ФАКТИ давали 5 порад, як завести авто в сильний мороз.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка