Зорепад Аріетіди: коли і як спостерігати

Зорепад Аріетіди: коли і як спостерігати

Коли пік активності?

Найбільш інтенсивним зорепад буде 7-8 червня. Піка активності він досягає саме після сходу сонця, з максимальною кількістю метеоритів – 60 на годину. Хоч його і можна побачити неозброєним оком, зробити це досить складно.

Якщо у вас немає спеціальних приладів, то його можна спостерігати за годину до сходу сонця і варто все ж захопити бінокль. Розташується метеорний потік у сузір’ї Овна.

Де дивитися на зірки?

Найкраще спостерігати за зоряним небом за містом, адже там немає світлового забруднення. Хороша ідея – розташовуватися на пагорбах, в гірських і пустельних районах. У сільській місцевості ви зможете спостерігати весь Чумацький Шлях, а в місті всього лише кілька найяскравіших небесних тіл.

Зараз дивляться

Вибираючись за місто потрібно пам’ятати про те, що температура ввечері сильно опускається, тому варто взяти з собою теплі речі, які вбережуть вас від переохолодження.

Якими приладами користуватися?

Аби добре розглянути нічне небо, бажано мати при собі 20-кратний бінокль або ж телескоп. Можна позичити його у друзів, щоб зрозуміти, чи підходить вам певна модель.

Читайте: До Землі наближається 5-кілометрова комета

Для орієнтації у нічному небі візьміть з собою компас або ж придбайте зіркові карти, схеми. Якщо у вас хороший мобільний інтернет, можна завантажити додаток Google Sky Map, який автоматично підлаштовуватиме карту під ваше місце розташування.

Подумайте про безпеку і комфорт

Обов’язково візьміть з собою ліхтарик, аби висвітлювати стежку і навколишню місцевість, та не наштовхнутися на камені, ями, розколини, коріння. Якщо ви їдете за місто в теплу погоду, беріть з собою засоби від комах, адже комарі та москіти виходять на полювання вночі. Вони можуть переносити різні хвороби.

Подорожуючи у незнайому місцевість, візьміть карту і повідомте куди ви їдете знайомим або близьким, якщо плануєте дивитися на зірки наодинці. Захопіть з собою розкладне крісло або покривало для пікніків, аби з комфортом спостерігати за нічним небом.

Не забудьте взяти їжу. Щось маленьке, але в той же час поживне. Наприклад, високоенергетичний батончик, домашнє печиво або бісквіт, і трохи горішків, або шоколаду. З напоїв краще віддати перевагу гарячому какао або чаю.

Нагадаємо, вчені виявили у карликової планети 2007 OR10 невеликий Місяць діаметром в 250-350 км.

Теги
Космос
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка