Знайдена перша печерна риба в Європі

Знайдена перша печерна риба в Європі

У печерах ссавці представлені кажанами, а кілька видів риб, як вважалося до цих пір, живуть виключно на африканському та американському континентах.

Вченим з Констанцського університету. Їм вдалося взяти живий зразок печерної риби.

Виявилося, що вона відноситься до роду вусатих гольців (Barbatula), але перебуває на іншій мірі еволюції.

Зараз дивляться

Читайте: Вчені знайшли гору на нейтронній зірці

Володіючи всіма ознаками свого роду, риба пристосувалася до умов життя у печері. Оскільки в умовах постійної темряви зір великої ролі не грає, риба “зменшила” свої очі, відростивши натомість великі вуса і ніздрі.

Її довжина приблизно в два рази менша, ніж у звичайних гольців – це важливо в умовах обмеженого простору печер. До того ж, її забарвлення стало безбарвним.

Новий вид риб поки не отримав офіційного імені. Вчені в першу чергу вивчали процес еволюції.

У статті, опублікованій за результатами дослідження, йдеться, що раніше наука виходила з того факту, що льодовики перешкоджали розвитку печерної флори в Європі і, зокрема, вони перешкоджали просуванню риб.

Печерний голець живе в підземних карстових водах на півдні Німеччини.

Вік скелястого утворення оцінюється в 20 000 років – саме тоді система печер наповнилася водою після відступу льодовиків під час епохи плейстоцену.

Таким чином, саме цей невеликий за мірками планети термін потрібен був рибі, щоб пристосуватися до нових умов проживання, і процес еволюції триває досі.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що в Бельгії вчені винайшли технологію, яка дозволяє виготовляти біопаливо з трави.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка