Життя в Амстердамі: як купити житло і ціни

Життя в Амстердамі: як купити житло і ціни

Квадратний метр в Амстердамі обійдеться в середньому майже у 4,5 тис. євро, у Києві вчетверо менше – 1,5 тис. євро, йдеться у сюжеті Ранку у великому місті.

Як купити квартиру в Амстердамі?

Купити квартиру в Амстердамі набагато простіше, ніж Києві. Тут діють дуже вигідні умови іпотечного кредитування. Відсотки незначні, тож дозволити собі придбати житло можуть майже всі офіційно влаштовані на роботу нідерландці та гості країни.

Зараз дивляться

У Нідерландах встановлені історичні мінімуми відсоткових ставок за іпотечними кредитами 1,5-2%. Оформити кредит можна на термін від 10 до 30 років. Якщо немає накопичень – можна без першого внеску.

В Україні перший внесок – обов’язкова умова кредитування. А іпотеку можна оформити під 20-25% річних. Тому до кінця терміну доведеться повернути банку повну вартість квартири, та ще три рази по стільки ж.

Температура в оселях нідерландців

Взимку в квартирах досить прохолодно – 18-20 градусів. Просто нідерландці економлять на опаленні. Вночі та вдень, коли всі на роботі, його прикручують.

В Україні не всі квартири та будинки оснащені подібним термостатом.

Читайте: Спиною і по-швиденькому: нові правила у “кварталі червоних ліхтарів” Амстердама

Будинки на воді

А ще в Амстердамі є будиночки на воді – так звані хаусботи. Таких у столиці Нідерландів 2,5 тисячі. Винайняти хаусбот на добу коштує трохи менше 100 євро.

90% усіх будинків на воді – це власноруч перероблені човни, що дуже приваблює туристів.

При цьому багато нідерландців переїжджають з суші жити на воду, бо землі для будівництва не вистачає, а каналів вдосталь. До того ж Голландія рівнинна країна – на 4 метра нижче рівня моря, тому в умовах глобального потепління життя на воді більш безпечне.

До слова, влада Амстердама хоче заборонити оренду житла через онлайн-сервіс Airbnb у жвавих районах міста і підняти туристичний податок.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка