Закарпатське місто Хуст: середньовічні фрески, чеський квартал і синагога

12 Вересня 2016, 09:46
Закарпатське місто Хуст: середньовічні фрески, чеський квартал і синагога

Над містом височіють руїни середньовічного Хустського замку, який почали зводити ще 1090 року угорські правителі.

Міцну фортецю жодного разу не взяли нападники. Зруйнували її наприкінці 18 століття блискавки, влучивши у порохову вежу. Із каміння замкових стін посеред Хуста спорудили величний храм Святої Анни.

У маленькому Хусті багато старовинних церков і  єдина на все Закарпаття діюча синагога. Та дивовижний римо-католицький костел, зведений ще 1380 року.

Зараз дивляться

Хустяни тут не лише молилися. Храм оточує півтораметровий оборонний мур, а кам’яні стіни костелу – ще міцніші. Люди ховалися тут від частих повеней та набігів ворогів. Тринадцять років тому тут знайшли унікальні середньовічні фрески.

-Середньовічні фрески належать до  14  і 15 століття. В середні віки протестанти, які заволоділи  храмом, їх замалювали, тепер вони відкриті світу. Посередині три постаті святих. Збоку, найімовірніше, Марія Магдалена, яка вклоняється Ісусу. Костел унікальний, бо в ньому переплелися готика, бароко і класицизм, – розповідає пастор Людвіг Йовзан.

Славиться Хуст власним чеським кварталом – упродовж двадцяти років місто було у складі Чехословаччини. У березні 1939 року на кілька днів це містечко стало столицею Карпатської України. Уже тоді українці, що тут жили, прагнули незалежності.

Дивіться: Weekend в Асканії-Новій: екзотичні рослини і тварини, орнітопарк і будинок барона

http://player.fakty.ictv.ua/embed/0418b480c557397ef8007b09353c8b4e26273efeeb620604de0bbe06eb16bd0e/noautoplay

Хуст – серед фіналістів Всеукраїнської акції 7 чудес України: історичні міста та містечка.  Нині триває етап презентації фіналістів.

Своїми красотами вже похвалилися кілька міст. Акція не лише нагадує про історію українських міст. Вона є добрим поштовхом для розвитку туризму, зростання економіки та популяризації найкращих куточків України.

Переможців конкурсу оголосять 9 листопада. А самі жителі Хуста вірять – їхнє місто увійде у сімку найкращих міст України.

Нагадаємо, Факти розповіли про Weekend у Боснії – країні численних національностей.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка