Шотландія
У Шотландії, як і у нас, печуть млинці. Але, вони віддають перевагу пісним коржам. Приготування страви – це цілий ритуал, в якому повинні брати участь всі члени сім’ї.
Данія
У цій країні Масляну називають Fastelavn. Головними “зірками” свята стають діти. У перший день млинцевого тижня діти піднімаються з ліжка раніше батьків та обов’язково будять усіх піснями і колядками. Після цього, вони одягаються в різнобарвний одяг і виходять на вулиці міста, де проводять день, співаючи пісні.
Польща
Тут Масляну називають карнавалом і влаштовують жартівливі ярмарки на яких кожен хлопець може “купити” вподобану ним дівчину. Свято також супроводжується великим бенкетом, головною прикрасою якого стають пончики.
Німеччина
В кінці зими в Німеччині готують супи та пироги з різноманітними начинками. Також в країні проходить театралізоване дійство, яке стартує рано вранці. До нього можуть долучитися всі бажаючі. Під час нього люди співають та веселяться.
Південна Азія
В Азії прихід весни – найочікуваніше свято. У будинках прибирають, готують вбрання і хустки з дорогого шовку. За традицією, кожен, хто бажає вберегти себе від негараздів, повинен з тіста зліпити фігурку людини та подумки передати їй всі свої невдачі, аби потім спалити її на вогнищі.
Читайте: Млинці на Масляну: топ-7 рецептів з фото і відео
Нагадаємо, Факти ICTV зібрали 15 найапетитніших начинок для млинців на Масляну.
За матеріалами: