Як життя перемагає смерть. 5 книг про війну

Як життя перемагає смерть. 5 книг про війну

Володимир Рафеєнко – Довгота днів

Ця книжка – по суті, донецька хроніка передвоєнного, а також воєнного часу, що складається з двох частин.

У романі розповідається історія університетського професора, який “працювати філософом при бандитах не міг і не схотів”, оскільки “Україну любив, нехай і дещо обережно, а от “русского мира” відверто побоювався, як всякий розумний чоловік, до того ж і син репресованого”.

Що ж до другої частини донецького епосу, то це добірка новел, написаних головним героєм роману. Саме у цих свідоцтвах часу, в яких абсурд перемішаний з місцевими трагедіями, більшою мірою відображена та непевна межа, що розділяла два періоди – довоєнний  і воєнний – у рідному місті автора.

Лісові хлопці. Проза про УПА

Результатом конкурсу прози про УПА стала ця збірка оповідань з повстанського життя 1940-х років.

Літопис боротьби у збірці розбитий на чотири розділи,  де, відповідно, розповідається про різні періоди повстанського часу – від героїчних нерівних боїв до останнього набою і підривання себе гранатою до десятиліть радянської каторги у концтаборах.

На особливу увагу заслуговують оповідання “Вбити і втекти” Зіновія Федорука, “Бандерівка” Володимира Тимчука, “Повсталі духом” Марі Мамайки, “Останій бункер” Дмитра Єльнікова.

Вторгнення в Україну: Хроніка російської агресії

Коли ініціативна група волонтерського характеру і формату тільки-но починала свою “розвідувальну” діяльність, на неї відразу ж накинулася російська преса. Адже суть її роботи, результати якої опубліковані в цій книзі – стратегія і тактика сусіда-агресора, за якими вона спостерігала ще від часу війни в Грузії.

Поза тим, глави в цій історії спостереження присвячені захопленню Криму і війні на Донбасі. 

Євген Магда. Гібридна війна: вижити і перемогти

Загарбницькі дії щодо суверенної України здійснювалися Росією одразу після розпаду Радянського Союзу, і “тимчасово втрачена територія” (як називали нашу державу в Кремлі) чекала свого анексійного часу. Підтвердженням цього було незаконне приєднання Криму до Російської федерації, а також війна на Донбасі, про що веде мову в своєму дослідженні автор цієї книжки.

Саме передісторії відвертої експансії присвячена його розвідка, в якій розглянуто феномен гібридної війни. Це коли війну нібито не оголошено, але політична воля накидається завдяки економічним та інформаційним заходам.

Марсель Х. Ван Херпен. Війни Путіна

Мова у цій збірці про те, як історія Росії розвивається по спіралі – від імперського минулого до епохи Путіна. Автор детально аналізує характер військової агресії: три програні війн часів Афганістану та першої чеченської, війна з Грузією та Україною.

Читайте: Топ-10 найпопулярніших книжок 2016 року

До слова, банда злодіїв викрала зі сховища поблизу лондонського аеропорту Хітроу понад 160 старовинних книг на суму близько 2 млн фунтів стерлінгів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка