Тому прийшов час вивчити кілька основних моментів з організації своєї подорожі і перестати залежати від туроператорів і переплачувати за послуги.
Читайте: Ryanair в Україні: коли й куди буде летіти
Перший етап: країна, витрати, віза
Вирішуємо, куди їдемо, на який час, скільки грошей можна витратити.
Головне, оцінити свої реальні можливості. Бюджет залежить від ваших уподобань. Всю інформацію можна знайти в Інтернеті.
Якщо не знаєте, як порахувати, то візьміть за основу програму організованого туру з розцінками. Зазвичай, вартість відпочинку там вище, ніж якби ви спланували все самостійно.
Зверніть увагу на термін дії вашого закордонного паспорта. Для деяких країн існують обмеження. Наприклад, ви не можете в’їхати в ту чи іншу країну, якщо термін дії паспорта закінчується раніше 3 або 6 місяців з моменту в’їзду.
Другий етап – бронювання авіаквитків
Бажано стежити за акціями і розпродажами від авіакомпаній, підписатися на розсилки – і тоді авіаквиток можна купити значно дешевше.
Шукати квитки краще на великих сайтах-пошуковиках:
Skyscanner
Buruki
Momondo
Aviasales
Варто придивитися до компаній-лоукост:
Уважно читайте правила бронювання і покупки квитків. Дешеві квитки і квитки, куплені по акціях, часто не можна здавати назад.
Третій етап – бронювання житла
Багато посольств вимагають підтвердження броні або оплати житла. Ви можете забронювати номери в готелях, гостьових будиночках або хостелах на спеціалізованих сайтах:
Booking.com
HotelLook.ru
HotelsCombined.com
Hostelworld.com
Якщо ви хочете зняти квартиру у місцевого жителя, то зверніть увагу на сайт Airbnb.com. А якщо скористатися каучсерфінгом, переночувати у місцевих жителів можна абсолютно безкоштовно.
Четвертий етап – страховка
При оформленні страховки варто враховувати країну відпочинку, час перебування, чи будете ви займатися активним видом спорту (скелелазіння, серфінг, дайвінг, катання на лижах).
Варто звернути увагу, що для подорожі в країни Південної Америки і Африки необхідно зробити щеплення. Для деяких країн Африки щеплення від жовтої лихоманки обов’язкове.
П’ятий етап – віза
Ні в якому разі не можна давати підроблені довідки – в кращому випадку ви обійдетеся лише відмовою у візі. Всю інформацію про збір необхідних документів для отримання візи дізнавайтеся на офіційних сайтах посольств і консульств.
Шостий етап – збори
Перед поїздкою обов’язково зробіть ксерокопію паспорта та важливих документів. Якщо треба, відкрийте додаткову банківську карту; роздрукуйте карти і будь-яку інформацію, яка може стати в нагоді; зберіть аптечку і необхідні для поїздки речі.
Багато починаючих мандрівники беруть багато речей, що є великою помилкою. Це незручно і важко і може значно вдарити по бюджету поїздки: лоукост-авіакомпанії безкоштовно дозволяють провозити не більше 7-10 кг у ручній поклажі. Усе інше, оплачується додатково.
До слова, найбільша бюджетна авіакомпанія в Європі Ryanair зайшла в Україну і вже з осені 2017 року запустить перші рейси.