Квитки на концерт улюбленої групи іноді можуть коштувати доволі дорого.
Що робити та як вберегти себе від концертних шахраїв – читайте у нашому матеріалі.
Небезпека перша – перепродаж квитків
Схема працює так: шахрай купує один квиток і через соцмережі перепродає його одразу кільком людям. Мовляв, їду з міста, не виходить піти на концерт, тому продає дешевше, ніж у касах.
Люди на це ведуться. У результаті, той хто прийшов з цим квитком перший заходить, а решта залишаються ні з чим.
Саме з цією проблемою зіткнувся шоумен Дядя Жора. Подруга його доньки натрапила на такого шахрая.
– Гроші перекинули на карту, вона скинула скрін. Але, коли ми вже заходили на вході – то на контролі виявилось, що по цьому квитку вже хтось пройшов.
Дядя Жора радить не купувати квитки з рук та не виставляти фото квитка у соцмережі до початку концерту, бо шахрай може скопіювати штрих-код.
Небезпека друга – покупка не на офіційних сайтах
Вам можуть підсунути фальшивий квиток, коли купуєте з рук, а не в касі чи на офіційних сайтах. Роздрукувати красиві папірці зараз не проблема.
Небезпека третя – афіша
Ви йдете на концерт конкретного виконавця, а в результаті він заспіває на ньому максимум кілька пісень. Аби не мати зіпсованого вечора, уважно читайте афішу й інформацію на сайтах про цей захід.
Там має бути чітко зазначено з чого складається концерт та хто виступатиме.
– Коли є якась запрошена зірка, тоді на афіші це чітко має бути вказано: зірковий гість такий-то. А не великими буквами на передній план виділяти бренд зірки, що це може бути окремий концерт зірки, а потім маленьким буквами дописати Дитячий фестиваль, або Зустріч фанів, – розповідає Дядя Жора.
Адвокат Віталій Собкович додав, що у нас немає чіткого регулювання концертної сфери.
– Біда у тому, що концертна сфера недостатньо врегульована українським законодавством.
У випадку, якщо на концерт ви потрапили, однак ваші очікування зовсім не співпали із реальністю – скаржтесь організаторам.
– Якщо послуга надана неякісно або не у повному обсязі – то за законом Про захист прав споживачів один із варіантів передбачає – це можливість пропорційного зменшення ціни, – зазначає адвокат.
Чи можна повернути гроші за фальшивий квиток?
Так, якщо матимете усі докази. Обов’язково збережіть квиток, запам’ятайте де ви його придбали, якщо це відбувалось онлайн – не видаляйте переписки, номери телефонів та номер картки на яку надсилали гроші.
– Ми повинні мати в оригіналі цей квиток, який у нас не прийняли. Він буде підставою для проведення експертизи на якому обладнанні він був видрукований, – розповідає адвокат Віталій Собкович.
Ще більше інформації, як не натрапити на шахраїв – дивіться у відео.
https://player.ictv.ua/embed/34fb85daa230bc9080d5052e19ab4e789b23d8f321ca8e8c619b377c1cda8c25Раніше Факти ICTV писали, що квитки на півфінали Нацвідбору на Євробачення 2020, надійшли у продаж.