Друге за значимістю після гробниці Тутанхамона: у Єгипті знайшли Золоте місто

Друге за значимістю після гробниці Тутанхамона: у Єгипті знайшли Золоте місто

У місті Луксор, що в Єгипті, група археологів розкопала давнє місто. Воно було закинуте та сховане під шаром піску близько трьох тис. років.

Заснування міста датується царюванням давньоєгипетського фараона Аменхотепа III, який правив тут з 1391 до 1353 р. до н.е. Після його смерті тут панували фараони Тутанхамон та Ай.

Члени експедиції повідомили, що це найбільше місто з усіх, які коли-небудь знаходили під час розкопок у Єгипті. У ньому збереглися цілі вулиці та будівлі. Таке відкриття дасть змогу вченим детальніше вивчити історію країни та дослідити, чому фараон Ехнатон і цариця Нефертіті переїхали в Амарну.

Зараз дивляться

Загублене Золоте місто в стародавні часи було найбільшим в імперії на західному березі Луксора. Археологи знайли тут будинки заввишки 3 метри.

А професор єгиптології Університету Джонса Гопкінса заявила, що це археологічне відкриття буде другим за значимістю після гробниці фараона Тутанхамона.

 

У січні в Індонезії група археологів знайшла найстаріше наскельне зображення з усіх відомих. Вчені заявили, що одному з малюнків близько 45,5 тис. років, а другому 32 тис.

На стіні у скелі були зображені дикі кабани.

Джерело: Ahram Online

Фото: Dr. Zahi Hawass

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка