Топ-5 книг від Вадима Карп’яка

Топ-5 книг від Вадима Карп’яка

Спеціально для сайту Факти ICTV він також склав свій топ-5 книжок, які радить придбати на цьогорічному Арсеналі.

1. Менталітети. Ростислав Чопик.

Ця книга пройшла, на жаль, непоміченою широкими масами. Можливо, через те, що вийшла у не надто розкрученому видавництві. Менталітети – це збірка есе на різні теми. Починаючи, наприклад, від Айвазовського: Чопик розглядає його як феномен – чому, народившись далеко від моря, він так ним хворів.

І закінчуючи питаннями повстання політв’язнів у радянських таборах. Він детально розкриває ці моменти, до того ж дуже цікаво пише. У нього цікавий і оригінальний погляд на Шевченка.

Тобто ця книжка – добірна українська есеїстика. І якщо ти вважаєш себе хоча б трошки освіченою людиною, її варто прочитати.

2. Корабель шаленців. Тарас Лютий.

Цей автор – відомий український філософ. Він популяризує філософію, вивчає масову культуру, поп-культуру, а взагалі спеціалізується на Ніцше. Минулого року видав серйозну монографію про нього.

Лютий дотичний  до багатьох сфер, він простою мовою може пояснити складні речі, що дуже важливо. Повна назва цієї книжки – Корабель шаленців. Нариси з культури несамовитості, глупоти і безрозсудства.

Мені приємно, що в Україні стали видавати українських філософів, які пишуть такі цікаві інтелектуальні нариси. Must read.

Читайте: Як життя перемагає смерть. 5 книг про війну

3. Долгота Дней/Довгі часи. Володимир Рафеєнко.

Це один із таких цікавих моментів, коли художню книжку українського автора перекладають з російської і майже одночасно видають українською. Мовою оригіналу ця книга під назвою Долгота дней вийшла трошки раніше.

Рафеєнко – надзвичайно цікавий автор. Він вимушений переселенець, зараз живе під Києвом. Це людина дуже глибокої інтелектуальної культури і дуже талановитий письменник. Андрухович казав про нього приблизно так: “Шкода, що в Україні немає такого україномовного автора, настільки глибокого і серйозного, як Рафеєнко”.

Особисто я хочу спочатку прочитати оригінал російською, а потім порівняти його з перекладом.

4. Занепад влади. Мойсес Наїм.

У книжці автор висуває таку теорію: влада у класичному вигляді, якою ми її знали, занепадає, дробиться. Тобто раніше вона була потужнішою, сильніше трималася купи, а зараз розпорошується і перестає бути такою, як колись. Насправді, особисто в мене є певні застереження до викладених думок, але сама ідея цікава.

Розумію, що, в принципі, її можна описати в есе на 20 сторінок, але тут вона розкидана на 420 сторінок тексту. І там справді багато цікавого фактажу. Хороша мова викладу і хороший переклад. Зараз вона входить у топ видань, які треба прочитати для того, аби розуміти, що глобально відбувається у світі.

Читайте:  Знайдено безцінний Апостол Івана Федорова

Мені цікаво це читати по роботі, адже це одна з модерних теорій того, що діється з владою. Звісно, вона теорія недосконала, адже влада не піддається якомусь чіткому виміру.

Влада – це швидше такий невидимий елемент, який не можна чітко зафіксувати. Це тема для обговорення, але книга точно варта уваги.

5. Загублене містечко. Комікс.

Побутує думка, що комікси – несерйозний жанр. Але це зовсім не так. Це окремий вид культури, де графіка поєднується з текстом. І мова не лише про дитячі комікси.

У романі Умберто Еко Таємниче полум’я цариці Лоани герой, який в результаті трагедії втратив пам’ять, повертає її саме через комікси дитинства, в яких знаходить своє “я”.

Якщо ж вибираєте комікси для дітей, раджу серію видань про смурфиків. Мої діти їх люблять, першу частину ми вже прочитали, тепер плануємо наступні.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що Вадим Карп’як у пошуках Шекспіра натрапив на паби та BBC у Лондоні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка