Бетмен VS Супермен? Що треба знати про комікси та хто перший таємничий супергерой

Бетмен VS Супермен? Що треба знати про комікси та хто перший таємничий супергерой

Спайдермен, Бетмен, Халк, Диво-жінка і Супермен – це персонажі, які народилися не у кінематографі, а зійшли з журнальних сторінок.

Крім цього, багато хто з них стали так званими національними героями у Штатах. Америка не стала країною, яка винайшла комікси, але саме вона зробила їх популярними на весь світ, створивши власні Всесвіти.

Зараз дивляться

Початок історії

Комікс (від англ. Comic book – смішна книга) – смішні малюнки та інші зображення, картинки у смисловий послідовності. Головна риса коміксів – єдність розповідного тексту і візуальної дії.

Історія коміксів почалася дуже давно, першим автором і батьком американського коміксу вважається Річард Фелтон Аутколт. Він був творцем чорно-білої однолінійної карикатури Вниз по алеї Хоган, надрукованій у 1895 році в американській газеті Світ.

Головним героєм цього шаржу був сором’язливий лисий хлопець у сорочці. Трохи пізніше видавництво почало експериментувати з новими кольорами друку. І так у героя карикатури Аутколта з’явилася жовта сорочка з написаним на ній текстом. Читачі прозвали лисого персонажа Жовтим хлопцем (Yellow Kid).

Вниз по алеї Хоган вважається першим коміксом, але він не мав великого успіху.

Після цього смішні історії в картинках починають розвиватися, з’являються нові автори, супергерої і історії, а незабаром – цілі Всесвіти коміксів.

Справжній бум на комікси починається у 20-х роках. Ілюстровані сюжети стають невід’ємною частиною культури, з’являються нові жанри: фантастика, жахи, пригоди супер-героїв, детективи.

У 50-х роках на сторінках газет і журналів з’явилися Міккі Маус і Дональд Дак, і цей період вважають Золотим століттям коміксу.

За цей період було створено близько 400 супер-героїв і персонажів, з’явилися Бетмен, Супермен і Капітан Америка. Далі були Срібний і Бронзовий вік, а у 80-х роках почався Сучасний, що триває досі.

Історія коміксів на цьому не закінчується, вона і зараз все ще створюється. Пишуться нові історії, малюються нові герої. Комікси розвиваються вже не тільки в Америці, але і по всьому світу. Кожен може стати причетним до історії коміксів, просто купивши один з них. Поєднання захоплюючого оповідання і цікавої графіки нікого не залишать байдужим!

Комікси корисні

Багато батьків вважають комікси вельми шкідливими для розвитку своїх дітей. Але американські вчені довели зворотне. Вони впевнені, що читаючи журнал і розглядаючи картинки про супергероїв, діти швидше розвиваються, здобувають навички до читання і поліпшують пам’ять.

Перший супергерой

Багато хто вважає першим супергероєм Супермена, але це думка частково помилкова. У 1930-х роках стали популярними пульп-журнали. У той час і народився персонаж, відомий як Тінь (англ. The Shadow) – таємничий супергерой, який боровся зі злочинністю.

Це людина, яка могла ховатися в тінях, відволікати увагу зникненнями і приймати вигляд інших людей. Видавався журнал з 1931 по 1949 рік, за кілька років до Супермена, Бетмена та інших.

А ось першим класичним супергероєм (саме супергероєм, а не Богом чи напівбогом типу Геракла) по праву можна вважати Супермена. Крім своїх здібностей, він має низку супергеройських ознак: приховує свою особистість, веде подвійне життя, має яскравий класичний костюм.

Найдорожчі комікси

Сьогодні комікси читають і колекціонують, за ними знімають фільми і відеоігри, а деякі особливо рідкісні екземпляри коміксів продаються за дуже великі гроші.

Action Comics No.1

У 1992 році великий шанувальник коміксів і далекоглядний колекціонер актор Ніколас Кейдж придбав Action Comics No.1 за $ 82,5 тис., хоча у 1938 цей номер коштував 10 центів.

Раритетне видання він придбав у виконавчого директора Comic Connects Стівена Фішера. У 2000 році квартиру знаменитості пограбували. Серед вкрадених речей був і цей журнал.

А 2012 році анонімний продавець запросив $2,89 млн за той самий перший випуск. Відомо, що у світі існує дев’ять екземплярів Action Comics No.1 (один був знайдений замурованих в стіну напівзруйнованого будинку в Міннесоті), вісім з них належать приватним колекціонерам, які не планують продавати поліграфічні скарби у найближчому майбутньому.

Ніколас Кейдж першим відгукнувся на сенсаційну новину і ось уже рік намагається довести, що на продаж виставлено саме той примірник, який був викрадений у нього.

Що ж в старому журналі такого особливого?

Перш за все, саме цей номер популярної американської серії змінив зовнішній вигляд коміксів.

По-друге, це перша самостійна поява Супермена на публіці і розповідь про його пригоди в окремо взятому виданні за авторством Джерома Сігела і Джо Шустера.

До речі, справжнє ім’я актора Ніколас Кім Коппола, а прізвище для псевдоніма актор взяв від героя коміксів Люка Кейджа.

Detective Comics 27 (1939)

Другим найдорожчим коміксом став Detective Comics 27 (1939), вартістю $2,57 млн. Свого часу його вартість також становила всього 10 центів. Це перша книга, в якій згаданий Бетмен, а місцем дії обраний Готем-Сіті.

Superman 1 за $715 тис.

З часів Action Comics No.1 головний герой зазнав кілька змін і трансформацій. “Перевипуск” першої серії пройшов блискуче: Супермен обзавівся прийомною сім’єю, додатковими суперздібностями і знайшов безліч суперворогів.

Це початок історії про “людину зі сталі” в більш звичному для нас розумінні, що поклала початок знаменитому Кінообразу. Що додало ще більшої цінності раритетному виданню під час відкритих продажів в 2011 році.

Читайте: Капітан Marvel: у мережі показали довгоочікуваний трейлер

Бетмен чи Супермен

Скільки існують ці герої комікс-історій, стільки і триває суперечка про те, хто переможе в їх поєдинку. Не одне десятиліття фанати наводять свої вагомі аргументи, але розходяться кожен при своїй думці.

Це ще один цікавий хід авторів коміксів, який тягнеться ниткою по довгій історії коміксів.

“Хто переможе в битві? Відповідь завжди одна і та ж. Ніхто.”
Batman №36

Нагадаємо, цими вихідними у Києві пройшла перша конвенція Comic Con Ukraine, яка створена для фанатів коміксів, відеоігор, косплею та інших проявів гік-культури.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка