Спайдермен, Бетмен, Халк, Диво-жінка і Супермен – це персонажі, які народилися не у кінематографі, а зійшли з журнальних сторінок.
Крім цього, багато хто з них стали так званими національними героями у Штатах. Америка не стала країною, яка винайшла комікси, але саме вона зробила їх популярними на весь світ, створивши власні Всесвіти.
Початок історії
Комікс (від англ. Comic book – смішна книга) – смішні малюнки та інші зображення, картинки у смисловий послідовності. Головна риса коміксів – єдність розповідного тексту і візуальної дії.
Історія коміксів почалася дуже давно, першим автором і батьком американського коміксу вважається Річард Фелтон Аутколт. Він був творцем чорно-білої однолінійної карикатури Вниз по алеї Хоган, надрукованій у 1895 році в американській газеті Світ.
Головним героєм цього шаржу був сором’язливий лисий хлопець у сорочці. Трохи пізніше видавництво почало експериментувати з новими кольорами друку. І так у героя карикатури Аутколта з’явилася жовта сорочка з написаним на ній текстом. Читачі прозвали лисого персонажа Жовтим хлопцем (Yellow Kid).
Вниз по алеї Хоган вважається першим коміксом, але він не мав великого успіху.
Після цього смішні історії в картинках починають розвиватися, з’являються нові автори, супергерої і історії, а незабаром – цілі Всесвіти коміксів.
Справжній бум на комікси починається у 20-х роках. Ілюстровані сюжети стають невід’ємною частиною культури, з’являються нові жанри: фантастика, жахи, пригоди супер-героїв, детективи.
У 50-х роках на сторінках газет і журналів з’явилися Міккі Маус і Дональд Дак, і цей період вважають Золотим століттям коміксу.
За цей період було створено близько 400 супер-героїв і персонажів, з’явилися Бетмен, Супермен і Капітан Америка. Далі були Срібний і Бронзовий вік, а у 80-х роках почався Сучасний, що триває досі.
Історія коміксів на цьому не закінчується, вона і зараз все ще створюється. Пишуться нові історії, малюються нові герої. Комікси розвиваються вже не тільки в Америці, але і по всьому світу. Кожен може стати причетним до історії коміксів, просто купивши один з них. Поєднання захоплюючого оповідання і цікавої графіки нікого не залишать байдужим!
Комікси корисні
Багато батьків вважають комікси вельми шкідливими для розвитку своїх дітей. Але американські вчені довели зворотне. Вони впевнені, що читаючи журнал і розглядаючи картинки про супергероїв, діти швидше розвиваються, здобувають навички до читання і поліпшують пам’ять.
Перший супергерой
Багато хто вважає першим супергероєм Супермена, але це думка частково помилкова. У 1930-х роках стали популярними пульп-журнали. У той час і народився персонаж, відомий як Тінь (англ. The Shadow) – таємничий супергерой, який боровся зі злочинністю.
Це людина, яка могла ховатися в тінях, відволікати увагу зникненнями і приймати вигляд інших людей. Видавався журнал з 1931 по 1949 рік, за кілька років до Супермена, Бетмена та інших.
А ось першим класичним супергероєм (саме супергероєм, а не Богом чи напівбогом типу Геракла) по праву можна вважати Супермена. Крім своїх здібностей, він має низку супергеройських ознак: приховує свою особистість, веде подвійне життя, має яскравий класичний костюм.
Найдорожчі комікси
Сьогодні комікси читають і колекціонують, за ними знімають фільми і відеоігри, а деякі особливо рідкісні екземпляри коміксів продаються за дуже великі гроші.
Action Comics No.1
У 1992 році великий шанувальник коміксів і далекоглядний колекціонер актор Ніколас Кейдж придбав Action Comics No.1 за $ 82,5 тис., хоча у 1938 цей номер коштував 10 центів.
Раритетне видання він придбав у виконавчого директора Comic Connects Стівена Фішера. У 2000 році квартиру знаменитості пограбували. Серед вкрадених речей був і цей журнал.
А 2012 році анонімний продавець запросив $2,89 млн за той самий перший випуск. Відомо, що у світі існує дев’ять екземплярів Action Comics No.1 (один був знайдений замурованих в стіну напівзруйнованого будинку в Міннесоті), вісім з них належать приватним колекціонерам, які не планують продавати поліграфічні скарби у найближчому майбутньому.
Ніколас Кейдж першим відгукнувся на сенсаційну новину і ось уже рік намагається довести, що на продаж виставлено саме той примірник, який був викрадений у нього.
Що ж в старому журналі такого особливого?
Перш за все, саме цей номер популярної американської серії змінив зовнішній вигляд коміксів.
По-друге, це перша самостійна поява Супермена на публіці і розповідь про його пригоди в окремо взятому виданні за авторством Джерома Сігела і Джо Шустера.
До речі, справжнє ім’я актора Ніколас Кім Коппола, а прізвище для псевдоніма актор взяв від героя коміксів Люка Кейджа.
Detective Comics 27 (1939)
Другим найдорожчим коміксом став Detective Comics 27 (1939), вартістю $2,57 млн. Свого часу його вартість також становила всього 10 центів. Це перша книга, в якій згаданий Бетмен, а місцем дії обраний Готем-Сіті.
Superman 1 за $715 тис.
З часів Action Comics No.1 головний герой зазнав кілька змін і трансформацій. “Перевипуск” першої серії пройшов блискуче: Супермен обзавівся прийомною сім’єю, додатковими суперздібностями і знайшов безліч суперворогів.
Це початок історії про “людину зі сталі” в більш звичному для нас розумінні, що поклала початок знаменитому Кінообразу. Що додало ще більшої цінності раритетному виданню під час відкритих продажів в 2011 році.
Читайте: Капітан Marvel: у мережі показали довгоочікуваний трейлер
Бетмен чи Супермен
Скільки існують ці герої комікс-історій, стільки і триває суперечка про те, хто переможе в їх поєдинку. Не одне десятиліття фанати наводять свої вагомі аргументи, але розходяться кожен при своїй думці.
Це ще один цікавий хід авторів коміксів, який тягнеться ниткою по довгій історії коміксів.
“Хто переможе в битві? Відповідь завжди одна і та ж. Ніхто.”
Batman №36
Нагадаємо, цими вихідними у Києві пройшла перша конвенція Comic Con Ukraine, яка створена для фанатів коміксів, відеоігор, косплею та інших проявів гік-культури.