Бердичів – мекка для хасидів та місто вінчання Оноре де Бальзака

Бердичів – мекка для хасидів та місто вінчання Оноре де Бальзака

“Україна починається з Бердичева”, – сказав відомий французький письменник Оноре де Бальзак. А Бердичів відомий, насамперед, як місто, де майстер пера вінчався з місцевою красунею Евеліною Ганською. Сталося це у костелі Святої Варвари.

http://player.fakty.ictv.ua/embed/f82ace9e9f754904e3bd9060e436fae02c62494b92f878db30b4dff64e558c43/noautoplay

Санктуарій Матері Божої Бердичівської – одна з найвідоміших у світі святинь римо-католиків. Належить ордену найбільш аскетичних – Босих – кармелітів. Храм відомий ще й своєю чудотворною іконою. Зараз там її копія, але віряни переконані: вона теж творить дива. Люди кажуть, зцілює хворих навіть на рак, 20 років тому жінка вимолила  одужання сина.

У 19 столітті місто перетворюється на своєрідну столицю торгівлі й ремісництва. А де торгівля – там і заповзятливі євреї, населення швидко зростає в десятки разів – до 40 тисяч.

Зараз дивляться

Бердичів ще й відома іудейська мекка зі старовинним  цвинтарем і усипальницею  Леві Іцхака бен Мейра – равина Бердичівського. Тож єврейський колорит добре зберігся в українському містечку.

Читайте: Німецький Бонн: казкова набережна Рейну, дім Бетховена та рай Haribo

У 19 столітті Бердичів встиг побути і “столицею” контрабандистів. Не допомагала навіть найбільша в тогочасній Україні митниця. Кажуть, контрабанду доправляли через величезні підземні ходи.

Раніше Факти ICTV писали про те, як виробляють та де зберігають вино у Грузії.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка