“Україна починається з Бердичева”, – сказав відомий французький письменник Оноре де Бальзак. А Бердичів відомий, насамперед, як місто, де майстер пера вінчався з місцевою красунею Евеліною Ганською. Сталося це у костелі Святої Варвари.
http://player.fakty.com.ua/embed/f82ace9e9f754904e3bd9060e436fae02c62494b92f878db30b4dff64e558c43/noautoplayСанктуарій Матері Божої Бердичівської – одна з найвідоміших у світі святинь римо-католиків. Належить ордену найбільш аскетичних – Босих – кармелітів. Храм відомий ще й своєю чудотворною іконою. Зараз там її копія, але віряни переконані: вона теж творить дива. Люди кажуть, зцілює хворих навіть на рак, 20 років тому жінка вимолила одужання сина.
У 19 столітті місто перетворюється на своєрідну столицю торгівлі й ремісництва. А де торгівля – там і заповзятливі євреї, населення швидко зростає в десятки разів – до 40 тисяч.
Бердичів ще й відома іудейська мекка зі старовинним цвинтарем і усипальницею Леві Іцхака бен Мейра – равина Бердичівського. Тож єврейський колорит добре зберігся в українському містечку.
Читайте: Німецький Бонн: казкова набережна Рейну, дім Бетховена та рай Haribo
У 19 столітті Бердичів встиг побути і “столицею” контрабандистів. Не допомагала навіть найбільша в тогочасній Україні митниця. Кажуть, контрабанду доправляли через величезні підземні ходи.
Раніше Факти ICTV писали про те, як виробляють та де зберігають вино у Грузії.