Далі пряма мова.
Багато фестивалів зараз продають не тільки абонементи на всі дні, а й одноденні квитки. Чи можливо відчути фестивальну атмосферу, не побувавши на фестивалі від “А” до “Я”?
– Нерозумно їхати на фестиваль в інше місто на один-два дні. Просто неможливо відчути всі ці емоції і по-справжньому насолодитися фестивальною атмосферою! Абонементи купувати набагато вигідніше, оскільки вартість 1-го дня фестивалю зазвичай коштує близько половини вартості абонемента на всі дні. Якщо ж порівнювати кількість чудових емоцій, пережитих, наприклад, за 5 днів, і за 1 – це просто щось абсолютно непорівнянне! Фестивальний рух – це не тільки концерти, а й чудова компанія, безліч нових друзів, та що там приховувати – це справжня сім’я! Це дійсно неможливо передати словами, це можна тільки відчути!
Великі фестивалі оголошують кілька десятків, а то і сотень учасників. Всіх не послухаєш. Що б ви порадили, як правильно визначатися з пріоритетами?
– Максимально ознайомитися з усіма заявленими учасниками фестивалю (або хоча б з представниками того стилю музики, який тобі близький). Вибрати своїх давніх кумирів і нові імена, які хотів би послухати.
Скласти для себе графік і періодично з ним звірятися – бо у всій цій метушні є ризик пропустити улюбленого хедлайнера, переплутавши вісімнадцять і вісім вечора. А вже у вільний час безцільно тинятися фестивалем у пошуках пригод. Поділюся секретом, що все найцікавіше, в плані різних тусовок, відбувається поблизу невеликих сцен!
А де жити, якщо ти приїжджаєш з іншого міста? Що обрати: готель чи кемпінг? І що важливо врахувати?
– Не бійтеся холоду, комарів і відсутності багатьох побутових зручностей – і сміливо віддавайте перевагу кемпінгу. Каремат, намет, душ, туалет і інтернет – цього цілком достатньо для нормального життя в кемпінгу. Та й у грошах – це хороша економія, якщо порівняти ціни на готелі. До того ж, тут ти точно нічого не пропустиш! А що вже говорити про посиденьки до ранку з акустичною гітарою біля багаття …
Від холоду ж врятують спальник і теплий светр, а від інших благ цивілізації просто потрібно іноді відпочивати. Намет і спальний мішок можна взяти в оренду або привезти з собою. Якщо все-таки хочеться жити в готелі чи арендованій квартирі – треба подбати про бронювання житла заздалегідь. При великому напливі гостей на різні фестивалі знайти житло буде не тільки проблематичним, але і витратним заняттям.
Кажуть, українські фестивалі відвідують багато іноземців. Чи так це?
– Абсолютно вірно! З кожним роком таких людей все більше і більше, і це очікувано. Україна стала відкриватися для іноземців не тільки як туристична країна, а й почала показувати хороший розвиток музичної та фестивальної культури.
Тому: не треба соромитися. Говоріть з іноземними гостями, шукайте нові знайомства – потім завжди можна напроситися погостювати, наприклад, на Різдво або будь-яке інше свято. Адже у нас безвіз тепер!
Цікавий факт: навіть найслабша англійська в процесі буквально годинної бесіди дивним чином покращиться, і ти раптово усвідомлюєш, що розумієш співрозмовника, а він тебе.
Що б ти наостанок ще хотли б порадити початківцям у фестивальних тусовках?
– Не зловживати алкоголем. Є ризик слухати улюбленого хедлайнера, обіймаючи дерево. Дуже прикро, коли ти так чекав артиста, навіть побував на його виступі, але з ранку в пам’яті нічого не залишилося!
Також не треба зловживати й соціальними мережами. Блоги, фото в інстаграм, стрім в Facebook – це все зайве. Просто насолоджуйтесь приголомшливим моментом, відпустіть всі емоції, у пам’яті залишаться лише фантастичні спогади!
Читайте: Kasabian виступлять на Atlas Weekend у Києві
Нагадаємо, фестиваль Atlas Weekend 2017 відбудеться в Києві на ВДНГ з 28 червня по 2 липня.
Баранова Марія.