Їжа
Найприємніше в Лондоні те, що в ньому можна вибрати. У місті багато ресторанів індійської, китайської, ліванської та інших кухонь, де їжа смачна і недорога.
Також можна купувати їжу в супермаркетах. За 12 годин до закінчення терміну зберігання на страви роблять величезні знижки. Наприклад, томатний суп, який коштував 3 фунта, продають за 10 пенні. Тобто, в Лондоні можна прохарчуватися і за півфунта в день.
Транспорт
Система лівостороннього руху в перші дні здорово напружує, тому краще не орендувати авто. До того ж це дорого. Проїзд через центр, де зосереджені основні визначні пам’ятки, коштує близько 16 фунтів. Краще користуватися міським транспортом.
Він ходить строго за розкладом і пропонує масу альтернативних маршрутів. Не забудьте, що якщо вам потрібно їхати вправо, зупинку треба шукати на іншому боці вулиці. Також звертайте увагу і на написи Look right, Look left, які написані прямо на дорозі, вони допомагають орієнтуватися на місцевості туристам, незнайомим з лівостороннім рухом.
Проїзний
Одна поїздка на метро в центральній частині міста обійдеться вам в 4,8 фунта. Якщо плануєте активно пересуватися, краще відразу купити проїзний – картку ойстер (Oyster), покласти на неї певну суму і більше не думати про квитки.
Ціна за проїзд знімається автоматично, не забудьте тільки прикласти її до турнікету на вході та виході. Також карткою можна розплачуватися в автобусах, метро і приміських поїздах. Вартість однієї поїздки на метро з ойстер в годину пік – 2,9 фунта, в інший час – 2,3 фунта, на автобусі – 1,5 фунта.
Розваги
Основні музеї Лондона можна відвідати безкоштовно. Серед них – Британський музей, музей природознавства, музей Лондона та інші. У якості місць розваг підійдуть і прекрасні зелені парки, особливо Гайд-парк і Kingston Gardens. Але, тут не їдять шашлики солодку вату і хот-доги. Це місце, щоб просто гуляти і насолоджуватися природою.
Також перед поїздкою варто завантажити на мобільний телефон програму Maps.Me. Вона зручна тим, що працює без інтернету (знаходить локацію за допомогою GPS) і прокладає пішохідні маршрути. Нею зручно користуватися для пошуку найближчих кафе, ресторанів, шопінг-центрів та інших атракцій.
Як не загубитися?
Для пересування по місту краще всього користуватися Google Maps. Знаходьте найближчий вай-фай (нескладно знайти безкоштовний в Лондоні), визначаєте свою локацію, задаєте місце, куди хочете доїхати (Royal Albert Hall, The Tauer, Buckingham Palace або адреса вашого готелю), вибираєте, як саме (громадським транспортом) і через кілька секунд отримуєте маршрут.
У ньому детально розписано на який автобус сісти, де вийти, скільки метрів пройти пішки. Маючи телефон і вай-фай ви не зможете загубитися в незнайомому місті.
Читайте: 10 країн для відпочинку в Азії
Раніше ми писали про те, як правильно відкладати гроші, щоб поїхати у відпустку.