17 січня Верховний суд США одноголосно підтримав федеральний закон про заборону TikTok з неділі, 19 січня, за умови якщо китайська материнська компанія ByteDance не продасть соцмережу.
Заборона TikTok у США – Верховний суд підтримав закон
У повідомленні йдеться, що, на думку суду, ризик для національної безпеки США, через зв’язки ByteDance із Китаєм, перевищує побоювання щодо обмеження свободи слова та кількості користувачів на території США.
За даними видання, рішення було ухвалено Верховним судом на тлі незвичної політичної агітації з боку новообраного президента Дональда Трампа, який стверджував, що зможе домовитися про розв’язання проблеми з TikTok.
Як йдеться у повідомленні, також й адміністрація чинного президента США дала зрозуміти, що не займатиметься виконанням закону про заборону соцмережі з 19 січня, останнього дня перебування на посаді Джо Байдена.
Видання додає, що закон дасть змогу тимчасово зупинити заборону застосунку терміном на 90 днів, якщо до набрання ним чинності буде досягнуто прогрес із продажу.
Реакція Трампа на заборону TikTok
Трамп заявив, що для нього рішення суду було очікуваним та всі мають його поважати.
– Моє рішення щодо TikTok буде ухвалено в не настільки віддаленому майбутньому, але мені потрібен час, щоб оцінити ситуацію. Залишайтеся з нами, – написав у соцмережі Truth Social.
У коментарі CNN наступний президент США заявив, що в кінцевому підсумку все залежить від нього.
Заборона TikTok у США: що передувало
Двопартійний закон, який підписав президент США Байден у квітні 2024 року, вимагав від TikTok відмежуватися від ByteDance із КНР.
Наприкінці 2024 року TikTok подав судовий позов, де стверджував, що заборона застосунку суперечитиме Конституції США та свободі слова.
Невдовзі стало відомо, що TikTok закриє доступ до застосунку на території США з неділі, 19 січня, якщо Верховний суд США не заблокує федеральну заборону.