Про це повідомляє УНІАН.
Це перше із запланованих 22 зближень з атмосферою Сатурна. У ході кожного з них зв’язку із зондом Cassini немає – він використовує свою велику антену як щит від частинок льоду і пилу.
З кожним із таких прольотів, які, як очікується, відбудуться протягом наступних п’яти місяців, Cassini буде просуватися все ближче до поверхні планети, дійшовши в результаті до внутрішнього, найближчого до Сатурна кільця.
У найкращій якості фотографії кілець Сатурна повинні демонструвати елементи розміром до 150 метрів в діаметрі.
Чийтате: Земля із супутника та кольорові шторми на Юпітері: 140 тис. унікальних фото NASA
– Жоден космічний апарат ніколи не був такий близький до Сатурна. Ми могли покладатися тільки на пророкування, засновані на наших знаннях про кільця Сатурна, наших уявленнях про те, якою буде відстань між ними і Сатурном. Я радий повідомити, що Cassini повернувся у відмінній формі, – розповів керівник місії Cassini доктор Ерл Мейз.
NASA називає прольоти між атмосферою Сатурна і його кільцями грандіозним фіналом. Оскільки до вересня, коли має відбутися останнє зближення, на борту Cassini практично не залишиться пального, його місія не може бути продовжена.
– Ця місія принесе багато нових даних. Ми очікуємо отримати інформацію про склад, структуру і динаміку атмосфери Сатурна, а також вражаючу інформацію про кільця, – говорить Атена Кустені з Паризької обсерваторії в Медоні, у Франції.
Одне з головних завдань місії – визначити масу, і, відповідно, вік кілець Сатурна. Чим більша маса, тим вищий шанс, що вони існують з глибокої давнини, можливо, навіть є ровесниками самого Сатурна.
До слова, станція Cassini-Huygens вартістю понад $3 млрд була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що NASA відкрило крижану планету-копію Землі.