Невдалий контакт
Перший контакт буде справжнім випробуванням для людини. Адже ми зустрінемося з абсолютно іншою культурою, мовою та іншим сприйняттям світу. Те, що для нас є символом миру, може стати сигналом для початку війни з іншою расою.
Такий розвиток подій показали у фільмі Марс атакує сценарист Джонатан Джеймс і режисер Тім Бертон. За сценарієм картини, люди виявили безліч літаючих тарілок на орбіті Землі. Встановивши контакт з марсіанами, ми запросили їх відвідати нашу планету та обговорити співпрацю.
Хоча фільм і носить гумористичний характер, не можна заперечувати, що через важливість відкриття навіть високопоставлені особи і вчені можуть втратити голову та увійти в контакт, попередньо не вивчивши мову та звички іншого виду. Тоді трапиться щось схоже на події фільму. Після того, як земляни випустили білого голуба миру, прибульці знищили птаха і відразу ж узялися за людей.
Успішний контакт
Звичайно ж, є варіант того, що багатьом вдасться зберегти свою холоднокровність і вступити в більш обдуманий контакт. Адже прибульці, так само, як і ми, можуть шукати життя на інших планетах. Можливо, вони хочуть обмінятися знаннями та технологіями.
Фільм Прибуття, який вийшов у минулому році, показує такий варіант першого контакту. Після того, як НЛО приземлилося в різних точках нашої планети, найкращі уми світу були направлені туди, щоб встановити перший контакт.
Стрічка намагається наблизитися до раціональнішого сценарію розвитку подій. Тут можна побачити всю складність першого контакту. І справа навіть не в самих прибульцях, а у спробах поспілкуватися, зрозуміти культуру і цілі нового виду.
Потреба у співіснуванні
Можливо, після першого контакту з прибульцями, нам доведеться і далі жити пліч-о-пліч з ними. Земля може стати для них новим будинком або їхня планета може стати нашою колонією.
Читайте: На Місяці виявили базу прибульців
Ми можемо стати рятувальним кругом для іншої раси. Перший контакт у фільмі Район номер 9 виглядає саме так. На нашу планету прилітають іншопланетяни, яким більше нікуди податися і люди створюють для них умови життя на Землі. Протягом довгого часу уряд підтримує прибульців.
Можливо, ми б так і жили далі, ділячись своїми знаннями і технологіями процвітаючи. Однак творці фільму описали песимістичніший сценарій. Вони вважають, що, врешті-решт, люди втомляться від нахлібників, а радість від відкриття швидко зникне. Незабаром ми захочемо позбутися іншопланетян так само сильно, як колись хотіли їх знайти.
Війна на рівних
Хоча людство і сподівається на мирний перший контакт, ми можемо наштовхнутися на войовничу расу або тих, хто шукає світи для поневолення. Тоді перший контакт буде встановлюватися не словами, а зброєю. У нас просто не буде іншого вибору.
Хоча і непопулярний, фільм Глобальне вторгнення: битва за Лос-Анджелес обіграв саме таку ситуацію. Невідомо звідки, невідомо навіщо, прилетять загарбники. Людям залишиться тільки захищатися.
Війна охопить всю планету, обидві сторони будуть нести значні втрати. Однак ми зможемо боротися на рівних і, можливо, вирвати перемогу, оскільки наші технології зможуть протистояти агресивним прибульцям.
Війна на межі
Однак може трапитися і так, що позаземна раса буде нам не по зубах. Тоді людині доведеться змиритися з втратами і, в неймовірно короткий термін, знайти слабкість невідомого раніше виду або створити зброю, яка здатна з ними боротися. Можливо, доведеться зробити і те, й інше.
Фільм Тихоокеанський рубіж черпає натхнення саме з такого варіанту розвитку подій. У ньому прибульці створили портал, який напряму доставляв на планету величезних монстрів, відомих як Кайдзю, для знищення життя на Землі. Людству довелося жити на межі. Нова зброя, створена для протистояння загрозі, ледве справлялася зі своїм завданням.
Якщо такий сценарій здійсниться, людей врятує тільки справжнє диво. Адже нам доведеться утримувати загрозу, поступово здаючи свої позиції і, врешті-решт, ми будемо винищені розвиненішими та агресивнішими загарбниками. Зараз людям залишається тільки готуватися до зустрічі, дивлячись в темне нічне небо і сподіватися на те, що, з нескінченного числа галактик, у таке ж небо дивляться іншопланетяни і так само бажають знайти інше життя.
Нагадаємо, вчені вважають, що явище швидких радіосплесків, яке з 2007 року фіксується систематично, має іншопланетне походження.
Владислав Бомбела.