Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA

Де знаходяться планети?

Планети знаходяться на відстані 30-40 світлових років від Землі  у системі TRAPPIST–1. Тобто, навіть при можливості людей подорожувати зі швидкістю світла, знадобиться 30-40 років, аби дістатися до системи. Проте, за теорією Ейнштейна, така швидкість є абсолютною величиною і недосяжна для людини.

Приміром, сонячний промінь долає відстань 150 млн км до Землі за 500 секунд. Тобто, аби дістатися відкритих планет, людству знадобиться технологія, з якою космічний корабель зможе розвивати швидкість до 300 тис. км/сек. Варто зазначити, що максимальна швидкість, яку змогли розвинути астронавти поза земною атмосферою – трохи менше 40 тисяч кілометрів на годину.

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA Фото 1

Зараз дивляться

Наскільки далеко 40 світлових років?

Порівняймо. Не досить відома, але найближча з усіх зірок до нашої Сонячної системи, зірка Проксима Центавра знаходиться на відстані чотирьох світлових років. А от усім відома Полярна зоря знаходиться на відстані 433 світлових років. Тому можна зробити висновок, що система TRAPPIST–1 перебуває не так далеко від Землі.

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA Фото 2

Чи зможуть люди заселити ці планети?

Людство досягло швидкості 40 тис. км/год. Це означає, що мінімум, який потрібен аби дістатися до системи зі швидкістю світла, потрібно множити на 10 (якщо швидкість буде 40 тис. км/с). Тобто, потрібно мінімум 300 років. Тому, якщо технології не дозволять розвинути більшу швидкість, потрібно буде винайти щось на кшталт кріогенних камер.

Парадоксально, але в 2017 році вийшла прем’єра фільму Пробудження, у якому люди летять до іншої планети 300 років, використовуючи кріокамери. Фантасти уже спрогнозували цей сценарій. Отже, він стає все ближчим до реальності.

Які ризики?

Навіть якщо людство дістанеться системи, є низка ризиків, які пов’язані із розташуванням планет.

По-перше, система настільки мала, що усі планети, якщо їх розташувати по одній лінії, можна умістити в орбіту Меркурія (у 4 рази менша за земну). А знаходячись на одній планеті, можна розгледіти інші неозброєним оком. Також рік на них триває від півтора до 20 днів.

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA Фото 3

По-друге, мало що відомо про атмосфери планет. Про їхній склад вчені зможуть дізнатися після того, як випустять на орбіту Землі космічний телескоп James Webb, який зможе виявляти ознаки озону. За попередньою інформацією, його запуск планується у 2018 році. Проте, навіть якщо на всіх планетах є озоновий шар, їхні атмосфери можуть конфліктувати одна з одною, через неймовірно близьке розташування планет.

По-третє, такі маленькі зірки, як TRAPPIST–1, хоч і забезпечують можливість існування води та достатньо низькі температури для утворення життя, вони періодично виділяють багато радіації у вигляді спалахів. А такі спалахи знищують всі можливі умови для життя. Проте, за словами вчених, життя на нічному боці планет було б повністю захищене від подібних викидів радіації.

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA Фото 4

Яка користь для людства?

Вчені вважають, що питання “Чи існує позаземне життя?” стає не актуальним. Три з семи відомих планет мають температуру, яка дозволяє існувати білковим формам життя і воді в її рідкому стані. Дехто припускає, що життя там вже зароджувалося.

Летіти 300 років, а жити лише уночі. Головні таємниці планет, які відкрила NASA Фото 5

Оскільки точний вік планет наразі неможливо вирахувати, вченим складно сказати, чи є доцільним посилати людей для колонізації. Проте тепер вчені розширять дослідження екзопланет, адже головним питанням про пошук життя поза межами Землі є: Коли воно буде знайдено?

Читайте: Як вплине відкриття трьох “живих” планет на людство

Нагадаємо, NASA також опублікувало відео із симуляцією поверхні планети.

Владислав Бомбела.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка