Вчені з Ратгерського університету дійшли висновку, що кожні 405 тис. років орбіта Землі подовжується, через вплив гравітації Юпітера і Венери, що призводить до зміни клімату на планеті і масових вимирань, повідомляє EurekAlert.
Цикл в 405 тис. років передбачили на основі розрахунків руху планет і він охоплює приблизно 215 млн років. Також зі ступенем відхилення від окружності орбіти Землі пов’язані зміни у розташуванні магнітних полюсів планети.
Докладні дані про зміни у напрямку магнітного поля вчені отримали, після аналізу відкладень в рифтовому басейні Ньюарк (штат Нью-Джерсі, США) та осадових порід у геологічній формації Chinle Formation.
В отриманих зразках були мінерали циркону з вкрапленнями магнетиту, за яким можна судити про стан магнітного поля планети.
Читайте: За крок від катастрофи: над Землею пролетів гігантський астероїд
Отримані результати підтвердили теоретичні розрахунки, завдяки чому цикл можна використовувати для більш точного датування подій, що відбуваються на Землі.
До слова, так звані інтернет-мисливці за прибульцями, які вивчають карти місцевостей, аномальні явища і чутки про НЛО, виявили за допомогою програми Google Earth в Антарктиці дивний об’єкт, який залишив на снігу довгий слід.