Про це свідчать дані опитування серед британців від 14 до 24 років, проведеного Королівським товариством охорони здоров’я, пише The Guardian.
Молодь попросили оцінити найпопулярніші онлайн-платформи за параметрами тривожності, депресії, самотності, цькування і образ тіла.
Виявилося, що найбільш негативно на молодь впливає Instagram. Далі в рейтингу – Snapchat, Facebook і Twitter. Найменш шкідливим респонденти визнали YouTube.
– Цікаво, що Instagram і Snapchat виявилися в кінці рейтингу в контексті психічного здоров’я і благополуччя – обидві платформи заточені під зображення, і, швидше за все, це змушує молодь почуватися неповноцінно та викликає тривогу, – пояснила глава Королівського товариства охорони здоров’я Ширлі Крамер.
Читайте: Україна блокує доступ до Yandex, Mail.ru, ВКонтакті та Однокласників
Дослідники попередили, що крім проблем із психікою, соцмережі можуть впливати на молодь позитивно. Для цього платформам достатньо повідомляти користувачів про занадто тривале використання ресурсу, а також попереджати про оброблені фотографії.
До речі, надмірне захоплення соцмережами може вплинути також на романтичні стосунки. До прикладу, в Техасі дівчина так захопилася листуванням із подругою на першому побаченні, що хлопець подав на неї до суду.