Про особисте життя доведеться забути. Якими будуть міста майбутнього

Про особисте життя доведеться забути. Якими будуть міста майбутнього

Що таке місто майбутнього?

Містами майбутнього називають ті, в яких зводитимуть величезні будинки з тисячами квартир для того, щоб розмістити в них всіх жителів, та які будуть технологічно розвинені. Тобто, з’являться так звані розумні будинки, які повідомлятимуть нам про температуру у житлі і за його межами, будуть самі розписувати наш режим дня і піклуватися про чистоту.

Але ж місто майбутнього – це не тільки багатоквартирні будинки і різні прогресивні будівлі. Це також й інфраструктура: дороги, парки, багато іншого. Розумне місто убезпечить своїх жителів і позбавить їх від такої роботи, як вивіз сміття. Аварії також зникнуть з міст майбутнього, адже система вуличного руху сама контролюватиме та перенаправлятиме потоки трафіку.

Варто зазначити, що зараз близько 50% населення Землі живе у великих містах, але завдяки стрімкому розвитку міст, до 2050 року вже 75% всього населення планети буде жити в них.

Зараз дивляться

Як проектують міста майбутнього?

Про особисте життя доведеться забути. Якими будуть міста майбутнього Фото 1

Інгеборг Рокер – керівник проекту GEOVIA 3DEXPERIENCity, який займається розробкою комплексних віртуальних моделей міст. Вона вважає, що міста майбутнього не можна буде створити за допомогою старих підходів проектування.

Зараз кожне місто намагаються зробити найбільш ефективним за рахунок стандартизації всіх його елементів. Отже, хочуть зробити всі дороги, елементи освітлення, перехрестя і будівлі однаковими, домігшись, таким чином, швидких процесів будівництва, розвитку та модернізації міст.

Однак Рокер вважає, що для міст майбутнього це абсолютно неправильний підхід, адже для їхнього будівництва нам потрібно буде враховувати кожен елемент міста, як єдине ціле. Це означає, що у них не можна буде вносити зміни, попередньо не вивчивши, як вони вплинуть на весь “організм” міста та його довкілля.

Читайте: Вчені назвали дату зникнення людства

У Google існує думка, що міста майбутнього з’являться саме завдяки інтернету. Він зв’язуватиме усі сфери життя і, таким чином, все місто. Такий прорив може статися вже через 10 років. Адже спроби створити міста майбутнього робляться вже зараз.

Якими можуть бути міста майбутнього?

Більш розвинені і місткі будівлі дадуть можливість не тільки проживати якомога більшій кількості людей, а й озеленити міста. В майбутньому у нас буде більше парків, скверів та зеленої розсади. Також багато вчених думають, що озеленення торкнеться і самих будівель.

У такому місті майбутнього літатимуть теплиці і, практично на кожному балконі та кожному даху, вирощуватимуть фрукти та овочі.

Крім того, мешканці таких міст житимуть в гармонії з природою і відмовляться від сучасних машин, перейшовши на електромобілі та велосипеди. Така зміна дозволить громадянам дихати дійсно чистим повітрям.

Деякі ж вважають, що міста майбутнього представлятимуть собою гігантські нервові центри, в яких усі речі стануть розумними та контролюватимуться одним суперкомп’ютером. Місто перетвориться в один великий механізм, який доб’ється неймовірної продуктивності.

Однак в таких містах життя людини відслідковуватиметься до абсурдних дрібниць. Наприклад, дізнавшись про вас, нервовий центр навіть підбиратиме рекламу на білбордах, повз яких ви проїжджатимете. Про таку річ, як особисте життя, людям доведеться забути. Місто знатиме про вас абсолютно все.

Що буде з людьми?

Про особисте життя доведеться забути. Якими будуть міста майбутнього Фото 2

Головним елементом будь-якого міста є його мешканці. Тому, у міста майбутнього потрібно закладати технології, які будуть тісно співпрацювати з усіма його жителями. І технології розумних будинків, такі як система управління Google Nest, вже наближають нас до того моменту, коли жителі зможуть самостійно створювати і контролювати своє оточення.

В недалекому майбутньому ми зможемо побачити квартири зі стінами, які можуть змінювати своє положення в залежності від бажання мешканця, а також роботизовані меблі, які можуть з’являтися та зникати за нашим бажанням.

А брак місця можна буде вирішити спеціальними маленькими містами, які будуватимуть для того, щоб розмістити велику кількість людей. Цей простір жителі зможуть використовувати цілодобово. Вже зовсім скоро ми озиратимемося на сучасні будинки та архітектуру, і дивуватимемося, як далеко нам вдалося зайти.

Нагадаємо, вчені з США вважають, що марсіанський пил можна використовувати у виробництві будівельних матеріалів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка