Фото Гаджети

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники

8-10 вересня в Києві у Unit City відбувся перший український Хакатон на якому команди висували свої ідеї для VR, AR та соціальних проектів та намагалися втілити їх у життя за 48 годин.

Факти ICTV побували на цій події та розкажуть вам все, що потрібно знати про неї та неймовірні проекти українських розробників.

Що показали

Усі 17 команд представили неймовірні проекти, але тільки 8 з них пройшли у фінал, оскільки змогли представити робочу демо-версію. Проте, навіть ті, хто не пройшли, мали цікаві ідеї, які могли б застосовуватися у повсякденному житті.

Зараз дивляться

Наприклад, програма для глухих людей, яка класифікує звуки та візуалізує їх для користувача за допомогою AR. Тобто, вони бачитимуть основний посил звуків, наприклад, що комусь потрібна допомога, чи сигналить авто, або ж лає собака. Також програма мала б показувати з якого боку йде звук, аби глуха людина могла швидко відреагувати.

Але поговоримо саме про фіналістів та їхні проекти. Ті, хто пройшов у фінал, виконали неймовірний обсяг роботи і навіть нехтували сном, аби вчасно її завершити.

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 1

Особисто для мене справжнім відкриттям стала команда Escape room VR, яка втілила у життя ідею квест-кімнати у віртуальній реальності. Вона створила невеликий квест на піратському кораблі, під час якого гравцю потрібно було виконати низку нескладних завдань, аби потопити вороже судно. Але основною фішкою став мультиплеєр, який команда змогла внести за такий короткий проміжок часу. Попри технічну недосконалість їй все одно вдалося вибороти перше місце.

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 2

Потрібно відзначити й команду Edward Skrupskyi, яка стала своєрідною зіркою цьогорічного Хакатону, створивши симулятор безхатченка. Основною темою гри було збирання різноманітних предметів для виживання в умовах мегаполісу та крафту, який вона чудово вбудувала у свій проект. Розробники настільки надихнулися подією, що вставили у свій симулятор проекти інших команд.

Команда ARShip створила гру доповненої реальності на мобільні пристрої. Початковою ідеєю були танчики, які відтворюватимуться прямо на вашому столі. Але через проблеми з моделями, вони змінили свій проект на бойові дирижаблі. Останні підіймалися у повітря, взаємодіяли з реальними об’єктами та вибухали. Справді чудова гра, яка б могла зацікавити, як новачків, так і ветеранів геймерів.

Неймовірний соціальний проект доповненої реальності представила команда TwittAR. Їхня ідея полягала у перенесенні Twitter у доповнену реальність, де кожен зміг би читати твіти, які залишали в окремих частинах міста та на об’єктах. Ця команда відзначилася й тим, що прийшла на Хакатон без ідеї, але змогла у короткий термін, з допомогою менторів, придумати свій проект та реалізувати його. І вже на фінальній презентації  учасники змогли побачити свої твіти, залишені на території Unit City.

Що таке Хакатон?

Хакатон – це захід, під час якого спеціалісти та ентузіасти у галузі програмного забезпечення працюють над розв’язанням певної проблеми або створенням нових додатків, сервісу за обмежений час.

Хакатон, який проходив у Києві зосередили на створенні програмного забезпечення для технологій VR (віртуальна реальність), AR (доповнена реальність), та соціальних. 17 команд представили свої проекти та мали 48 годин для того, аби показати робочий прототип. Варто наголосити, що деякі з них прийшли без готових команд та ідей, й пропонували їх прямо там.

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 3

Переможець українського хакатону поїде на найбільшу виставку VR технологій у  Європі VR days, яка пройде у жовтні, аби представити свій проект.

– Хакатон, який ми провели – перший. Надалі їх буде, звичайно, більше. Можливо, ми коригуватимемо формат, додамо лекції, аби дати можливість краще підготуватися. Наша команда відвідувала аналогічні заходи і в Китаї, і в Європі, і в Америці. З упевненістю скажу, що рівень київського Хакатону можна порівняти з подіями в Сан Франциско та в країнах ЄС, – розповів співзасновник Sensorama Lab Кирило Покутний.

Команда Sensorama Lab зробила все, аби розробники відчували себе якомога комфортніше та мали всі умови для втілення своїх проектів у життя. По-перше, це – зони для роботи у яких учасники попередньо представляли свої проекти, писали коди та спілкувалися з менторами. Ментори, до речі, це професійні розробники, у яких є великий досвід у розробці зазначених проектів. Їх головне завдання – допомагати девелоперам розробляти свої проекти та скеровувати їх у правильне русло.

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 4

Крім того, була спеціальна зона, у якій учасники могли протестувати свої проекти. Їм надали доступ до великої кількості VR шоломів, серед яких були над популярні HTC Vive та Oculus Rift, та менш упізнавані Google daydream. Але учасники Хакатону мали доступ і до більш цікавих речей.

– У нас в лабораторії є все необхідне обладнання HTC Vive, Oculus Rift, Holo Lens… Хлопці представляли проекти, які розроблені на цих технологіях. 12 вересня представили новий iPhone, а з ним й операційну систему iOS 11, на беті якої могли розробляли наші учасники. І всі ці проекти, які зараз на ній розробляються, можуть відразу бути доступні, наприклад, на 300 млн iPhone, – підкреслив Покутний.

Читайте: Що представив Apple у 2017: iPhone 8, iPhone X та Apple Watch Series 3

Призначення українського Хакатону?

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 5

Український Хакатон провели не тільки для того, аби, так би мовити, перевірити здібності вітчизняних розробників. Його мета – показати світу, що в Україні також можуть створювати конкурентоспроможні проекти в IT-сфері та залучити інвесторів.

– Ми готуємо відео фіналістів для показу в Європі. У нас є і круті фахівці, і круті ідеї. А ще у нас дешевше розробляти. Однак не ціна найголовніше. Головне, повторюся, люди з якісними ідеями, які можуть працювати в стислі терміни, – сказав співзасновник Sensorama Lab.

Та не тільки цим зацікавлені організатори Хакатону. Вони хотіли би розповісти про неймовірність технологій віртуальної та доповненої реальностей широкому загалу в Україні. Адже чим більше розвивають технології, тим доступнішими вони стають. І в недалекому майбутньому кожен українець зможе дозволити собі технології віртуальної реальності.

Хакатон в Україні: квест кімната у VR та Twitter у дворі – на що здатні українські розробники Фото 6

Крім того, ціллю події було навчання. Організатори вірять у перспективу розвитку віртуальної реальності в Україні. Скоро з’являться тренінги, які пояснюватимуть процес створення першого проекту.

– Пройдемося з самого початку: які програми потрібно встановити, що обов’язково підготувати. Розглянемо всі технології – це HTC, Oculus Rift, Holo Lens тощо, – каже Покутний.

Нагадаємо, Apple зареєструвала в Україні торгову марку Premium Reseller, яка дозволить компанії відкрити магазини з демонстрацією товару та роздрібною торгівлею.

Фото: Sensorama Lab

Теги
Хакатон
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка