Що таке 4G і навіщо він потрібен
4G (LTE) – це мобільний зв’язок четвертого покоління. Головна відмінність від 3G – у швидкості передачі даних і більш стабільному з’єднанні. 4G-мережа забезпечує швидкість завантаження даних до 150 Мбіт/c і передачі – до 75 Мбіт/c.
Простою мовою – із впровадженням 4G знизиться затримка під час перегляду інтернет-сторінок у мобільному телефоні, покращиться голосовий зв’язок по скайпу, покращиться швидкість для інтернет-ігор у телефоні.
Наприклад, якщо з 3G користувач скачував фільм більше п’яти годин, то 4G дозволяє завантажити такий же фільм за 8 хвилин.
Коли і де в Україні запрацює 4G
31 січня оператори отримали ліцензії на частоту 2600 МГц, що дає невеликий радіус покриття. Це дозволить запустити поки лише “плями” 4G вже у березні-квітні.
Перші зони 4G з’являться у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі, але масштабно новий зв’язок запрацює не раніше 1 липня (коли запрацює частота 1800 МГц). У Київстарі заявили про запуск й інших, не пов’язаних із містами, точок із квітня. Серед таких: одеські місця відпочинку (Затока та інші), а також прикордонні переходи, де людям потрібно чимось займатися в той час, поки вони там стоять у чергах.
6 березня мобільні оператори купили частоти 4G в діапазоні 1800 МГц. Загальний обсяг отриманих в ході аукціону на 4G коштів у діапазоні 1800 МГц – 5,434 мільярда гривень. Під час торгів за частоти в діапазоні 1800 МГц компанії переплатили 1,45 млрд більше за стартову ціну.
До слова, частота 1800 МГц запрацює тільки з липня, і тільки тоді в Україні з’явиться більше покриття 4G. При цьому в селах і райцентрах цієї частоти не буде.
– Покриття буде більшим, тому 4G з’явиться у всіх містах, обласних центрах, і до кінця року вона запрацює повноцінно, – розповів експерт ринку телекомунікацій Роман Химич, пишуть Вести.
SIM-карти і смартфони, готові до 4G
Перевіряючи свій апарат або при покупці телефону варто уважно вивчати технічні характеристики, в яких обов’язково вказується діапазон частот, на яких здатний працювати пристрій. Також для користування 4G потрібна спеціальна SIM-карта – USIM. Її зі збереження номера можна замінити в магазині мобільного оператора.
До слова, українські оператори полегшили життя клієнтам і запустили сервіси для перевірки того, чи підтримують їх смартфони і карти зв’язок 4G.
Читайте: Nokia відродила телефон із Матриці з 4G
4G-перевірка у Vodafone
Необхідно відправити єдиний USSD-запит *222#. У відповідь оператор відправить SMS із результатом перевірки та інформацією, де можна замінити свою стару SIM-карту на USIM.
4G-перевірка в Київстар
Щоб дізнатися, чи підтримує SIM-карта 4G, необхідно набрати *245*4#. Щоб дізнатися, чи підтримує ваш телефон 4G, необхідно набрати *245*5#.
4G-перевірка в life: )
Для абонентів lifecell можна дізнатися, чи підтримує смартфон і карта цей стандарт, або за номером 2455, або в додатку Mій lifecell, попередньо оновивши його.
До слова, якщо ваш телефон не підтримує зв’язок нового покоління, зверніть увагу на топ-10 смартфонів з 4G.
Як здорожчає зв’язок
Точні ціни на використання 4G поки операторами не називаються. Однак, із повідомлень компаній стає зрозуміло, що якщо тарифи і підвищаться, то не сильно. Наприклад, у Київстар повідомляють, що “4G-інтернет тарифікується як звичайний мобільний інтернет за умовами вашого тарифного плану”.
А ось, що на питання про ціни відповіли у Vodafone:
– Ми тарифи зараз не коментуємо. Але якщо ми заплатимо ці гроші (вартість ліцензії та інвестиції в мережу. – Ред.), то очевидно, що їх потрібно буде отримати від наших клієнтів. Але ми їх не за місяць і не за рік будемо компенсувати. Тому якогось драматичного підвищення не буде. І найголовніше – ніякого підвищення до покриття в діапазоні 1800 МГц точно не буде, – сказав директор із корпоративного управління і контролю Vodafone-Україна Олег Проживальський.